Pokazywałam już najciekawsze propozycje książkowe z biblioteczki Mijenki w wieku 2 lat, ale dziś przyszła kolej na ulubieńców 6-latki, czyli książki, po które Wiki sięga najczęściej. Powiem szczerze, że zawyżone ceny książek dla dzieci niesamowicie mnie cieszą. Książki dla dzieci, które są bardzo wartościowe i stosunkowo tanie, można kupić już za 20-30 zł.

Książki dla 5-6-7-8-latków

Tytuły nad zdjęciami przeniosą Was bezpośrednio do sklepów, które sprzedają daną propozycję.

NOWOŚCI - Książki z biblioteki przedszkolaka 2019 r.

NOWOŚCI: Książki z biblioteczki starszego dziecka na 2019 rok

[ZOBACZ TEŻ NOWE KSIĄŻKI - NASZE HITY Z OSTATNICH MIESIĘCY, KTÓRE POKAZAŁAM W POMYSŁACH NA PREZENT DLA DZIECKA DO PS100 (klik)]

Otwórz okno (tutaj)

Ta książka jest podobna do "Kształtów", którą pokazywałam Wam w poście o książkach dla 2-latków. Jest to wyższy poziom, a zadania pod okienkami związane są z podstawową matematyką.

Książki z okienkami Olesiejuk (tutaj) to mój totalny HIT

Książkowy hit roku nr 2 - książki, które mają okienka. Jestem ich ciekawa, bo lubię chłonąć informacje w takiej krótkiej formie. Ta seria jest fantastyczna z tak wielu powodów. Zachęca do samodzielnej nauki, bo informacje są zwięzłe i krótkie. Pobudza ciekawość dziecka na dany temat, bo nie przeładowuje go bezużytecznymi wiadomościami. Książki są bardzo przystępne cenowo i mają bardzo atrakcyjną szatę graficzną. Osobiście uważam, że te książki powinny być częścią każdej klasy podstawowej lub przedszkolnej.

W naszej biblioteczce znajdują się obecnie 3 tytuły.

  • Atlas świata

  • Co się dzieje w mojej głowie?

  • Pytania i odpowiedzi

Kolejne będą dodawane już wkrótce. W serii znajdziecie kilkanaście tytułów z naprawdę różnych dziedzin, m.in. energii, mikrobów i komputerów/programowania.

Poniżej prezentujemy ścieżkę angielskiego słownictwa Capt. Science.

Piękna kartonowa książka z pięknymi ilustracjami do nauki angielskiego i ćwiczenia spostrzegawczości, bo na planszach możemy znaleźć odpowiednie rzeczy. Podoba mi się, że mamy w niej nie tylko rzeczowniki, ale także czasowniki czy słowa opisujące różne relacje przestrzenne (np. ).

Atlas miast

To piękna, duża, ilustrowana książka, którą możemy wykorzystać do planowania podróży i omawiania miejsc, które chcielibyśmy odwiedzić. Idealna dla fanów "Map".


Jak to działa?

Jest to zbiór książek, które nie są zbyt grube, ale wciąż miękkie. W bardzo przystępny sposób wyjaśniają wiele rzeczy, w tym zależności i sposób ich działania. Czytając je z Wiki, dowiedziałam się na przykład, dlaczego lód jest śliski i jak w serze pojawiają się dziury. W tej związanej z żywnością genialnie wyjaśniono, jak ważne jest czytanie etykiet. Podkreślono, że jogurt jogurtowi nie równy, o czym pisałam już w poście o sześciu zdrowych nawykach, których staram się uczyć dziewczynki.

Książki "Jak to działa" są po niecałe PS10 i stanowią idealne prezenty na Dzień Dziecka dla wszystkich ciekawskich dzieci.

Złota Kolekcja Disneya

Jedna z najpopularniejszych serii do czytania przed snem Wiki. Ta miłość zaczęła się 2 lata temu i trwa do dziś. Myślę, że to wszystko przez to, że historie są zamknięte w idealnej długości na dobranoc, a przy tym piękne ilustracje na całej stronie. Arielkę czytałam bardzo często. Chyba znamy ją na pamięć. ?? ?

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn - Kod Dziewczyny

Te dwie książki otrzymaliśmy jakiś czas temu. Byłam pewna, że zostaną odłożone na półkę i poczekają kilka lat, ale okazało się, że 6-letnia fanka Lego Friends uwielbia historie o dziewczynkach, które chcą podbić świat. Tytuł "prawie nastolatki" jest więc dla niej zbędny. Jeśli macie w domu egzemplarz tej książki, to polecam, bo prawdopodobieństwo zainteresowania jest duże. ?? ?

Pożyczalscy

Pierwszą długą książką, którą czytałam Wiki wieczorami były "Kłopoty rodziny Pożyczalskich". Był to początek naszej drogi do dłuższych opowieści. Musiałyśmy najpierw przypomnieć sobie, co czytałyśmy wczoraj, zanim mogłyśmy kontynuować. Uwielbiam ją i teraz czytamy ją ponownie, aby dotrzeć do kolejnych książek.

The Borrowers opowiada o grupie małych ludzi, którzy żyją pod podłogami i ścianami domów. Nie można ich zobaczyć, bo ich los byłby zagrożony. Śledzimy losy Arietty, jej mamy Dominiki i taty Straczka. Historia jest zabawna, pouczająca i wciągająca. Przeczytałam ją z wielką przyjemnością ;)

Dasz radę! Teatr Baletowy

To świetny niedrogi pomysł na prezent dla dziewczynki, która uwielbia balet i kreatywne zabawy. Ja swój kupiłam zupełnie znikąd w Biedronce. Jest też dostępny w internecie.

Uczy się jak kupować mądrzej, taniej i wydajniej, i jak możesz declutter i uwalniać fundusze wydawać na rzeczy, które przynoszą ci radość.

Pobiera darmowe fragmenty moich SmartLifeBooks.

Zobacz: PUZZLE - Wielki poradnik zakupowy #1

Nieprzypadkowo wybrałam książki, które chcę Wam pokazać z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Książki te są niedrogie i stanowią świetne prezenty. Jest wiele różnych rodzajów książek dla dzieci, w tym te z okienkami i książki aktywnościowe, które nie są tylko ozdobą półki, ale faktycznie fajnymi zabawkami.

Możesz wesprzeć moją pracę, kupując dla mnie wirtualną kawę. Jest to jednorazowy zakup, do którego nie musisz się zobowiązywać.


Dziękuję!
Czy podobał Ci się ten post? Podziel się nim, poleć go znajomym : Bardzo mi pomożesz!