Stworzyłam listę podstawowych błędów, które popełniam przy wyborze ubrania na dany dzień. Możesz je łatwo wyeliminować i od razu zobaczyć różnicę.

1. Aby Dziecko nie zostało obudzone, najlepiej rano ubierać się po ciemku.

W takich okolicznościach wybór stroju dnia oznaczał, że często wybierałam cokolwiek na szybko, żeby nie przeszkadzać Dzidziusiowi. Dziecko spało w tej samej sypialni co ja, więc lustro stanowiło problem. Jedyną szansę na zobaczenie swojego odbicia w lustrze miałam w ciągu dnia. Często widziałam bluzkę, która sięgała największej części mojej sylwetki. To podkreślało to, co powinna ukrywać. Nie byłoby to możliwe, gdybym wcześniej zorganizowała swoją szafę lub gdybym wiedziała, że bluzka powinna być włożona do spodni.

Rada - Codziennie wieczorem wybieraj ubrania, ale nie przed lustrem, chyba że masz wypróbowany strój.

2. Niedopasowane ubrania

Byłam wściekła na fakt, że ponownie założyłam bluzkę po tym, jak zauważyłam, że guzik na mojej bluzce nie był przyciskiem w windzie w pracy. Moje buty nadal mnie uwierały przez cały dzień. Żałuję, że nie zrobiłam czegoś w tej sprawie. Czy zdarza Ci się nosić coś, czego nie kochasz?

Wskazówka - Nie przynoś do domu przedmiotu, który sprawił, że czujesz się nieswojo, jesteś zakłopotany lub jedno i drugie.

Zastanów się jednak, co możesz z nią zrobić i zdecyduj, czy ją przerobisz, czy oddasz (po wypraniu).

3. Nieodpowiednia bielizna

Od lat rzadko można znaleźć idealnie dopasowaną bieliznę. Bielizna po kilku latach może przestać się dobrze układać, nawet jeśli jest to kilka kilogramów więcej. Ważne jest, aby po ciąży, odchudzaniu lub po prostu kilku dodatkowych kilogramach sprawdzić, czy bielizna nadal dobrze pasuje. Pozbycie się wysokiej jakości ubrań, których nigdy nie nosiłaś, będzie trudne, ale nie niemożliwe.

Podpowiedź: Nie pozwól, aby sentymenty przeszkodziły w zakupach. Po pierwsze, musisz znaleźć idealne dopasowanie do swojej skóry. Następnie wypróbuj czerń.

Chociaż biały jest najbardziej popularnym kolorem, nie zaleca się stosowania go pod białymi rzeczami, ponieważ jest najbardziej widoczny.

4. Buty po okazyjnej cenie

Moja kolekcja baletek w każdym kolorze tęczy, którą kupiłam za niecałe 40 zł za parę, nie ma już od dwóch do trzech lat. Tak naprawdę pomogła mi w tym moja Mama. Dała mi pierwszą parę mieszkań bez żadnych uprzejmości i powiedziała: "Zobacz jak mnie uwodzą!".

W tym roku pozbędę się wszystkich trampek, butów sportowych i innych rzeczy wątpliwej jakości. Pozbyłam się nawet tych białych tenisówek, które miały żółty klej, który przeciekał po trzech miesiącach. Zepsuło to efekt i kosztowało mnie 100 zł. Kupiłam też buty do chodzenia, ale po pół roku zaczęły pękać.

Wskazówka Upewnij się, że kupujesz tylko buty wysokiej jakości. Często są one Twoją wizytówką. Zamiast kupować różne baletki w wielu kolorach, zainwestuj w jedną parę w kolorze cielistym, która będzie uniwersalna i przetrwa wiele lat. Tanie buty szybko będą wyglądać tanio i pokażą swoje niedoskonałości. Zepsute lub popękane buty nie zrobią dobrego pierwszego wrażenia. Na mojej wiosennej liście zakupów mam białe trampki z ponadczasową marką.

5. Uzupełnienie stroju nie odbywa się za pomocą butów, ale ubrania

To jest moje najnowsze odkrycie. Znalazłam w Elementarzu Stylu porady, jak skompletować strój na każdy dzień, zaczynając od butów (moja recenzja tutaj). I pomyślałam: EUREKA!

Moje buty trzymam w korytarzu, a ubrania na górze. Najpierw wybierałam ubrania na dany dzień i nie myślałam o butach. W przedpokoju stwierdziłam, że do mojego stroju pasują tylko obcasy, podczas gdy ja cały dzień biegałam po mieście. Stanęłam przed dwoma opcjami: przebrać się i biegać albo udręka przez cały dzień.

Codziennie rano zastanów się, jakie buty wybierzesz i dopasuj je do odpowiedniego stroju.