Pomyślałam, że wypada wspomnieć o smart stuff management, skoro już jesteśmy przy tym temacie (E-book w czerwcu!). KLIKNIJ, ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ. Teraz, kiedy jesteśmy w sezonie letnim, pomyślałam, że to dobry moment, aby opowiedzieć Wam o moich sprytnych patentach na kompletowanie letniej garderoby. Metody te zostały opracowane przeze mnie i sprawdzają się od co najmniej dwóch sezonów. Jestem przekonana, że ich wprowadzenie pomoże Ci zaplanować szafę Twojego dziecka.

7 wskazówek, które pomogą uprzyjemnić letnie zakupy

Legginsy 3/4 dla dziewczyn to najlepszy letni towarzysz.

Można je nosić z niemal każdym strojem. Są wygodniejsze niż szorty i lepiej chronią kolana niż szorty. Zakrywają strategiczne miejsca w nogach dziewcząt przy wszelkiego rodzaju sukienkach i surdutach. Mogą być noszone jako substytut spodni od piżamy. Są super wygodne i mają bardzo przystępną cenę (chyba zawsze mniejszą niż szorty). Legginsy - TUTAJ

Koszulki mogą być używane przez cały rok jako warstwa bazowa.

Dlatego starannie wybieram swoje produkty i inwestuję w jakość. Należy pamiętać, że lato to czas, kiedy masz więcej okazji do zabrudzenia się. Dlatego ważne jest, aby dostosować liczbę koszulek, aby umożliwić wycieczki bez prania. Są teraz koszulki, które zmieniają kolor w słońcu dzięki odwracalnym cekinom. Jest to hit wśród dzieci.

Koszulka Wiki z wizerunkiem muszelek - TUTAJ

koszula | kapelusz | spódnica

Naturalne i oddychające materiały

Letnimi przyjaciółmi są bawełna (w tym jersey, modal), wiskoza, lyocell i len. Poliester i jego pochodne toleruję tylko w ubraniach letnich.

Preferuję proste, wygodne i miękkie sukienki. Z czasem w grę mogą wchodzić tuniki.

Są uniwersalne i jesienią można je założyć na legginsy lub sweter. Nie jest to możliwe w przypadku typowej letniej sukienki. Są też świetne do skracania, dzięki czemu świetnie sprawdzają się jako tuniki. Nie ograniczają ruchów, więc mogą stanowić bazę letniej garderoby.

Sukienka z balonem - TUTAJ

Żółta sukienka - KLIK, a legginsy. - TUTAJ

opaska z koroną - 5.10.15.

torebka

Ilość jest ważna, ale nie za dużo

Niektóre t-shirty, sukienki i niektóre szorty mogą być noszone przez cały rok. Nie zaleca się jednak letnich koszulek na ramiączkach czy szortów. Zazwyczaj ciepłe lato w Polsce trwa krótko. Mimo że latem dzieci są bardziej brudne, pranie schnie dwa razy szybciej niż w listopadzie. Kupujmy tylko to, co jest nam potrzebne. Z mojego doświadczenia wynika, że nawet wybranie najlepszych rzeczy z ulubionych sklepów - czyli szafa pełna czystych perełek - byłoby zbyt dużym obciążeniem na jeden sezon. Często mamy szafę pełną ubrań, które nam się nie podobają, ale założymy je dziecku tylko dwa-trzy razy.

To się nie opłaca.

Kapsułowa szafa dziecka dla leniwych składa się z kilku rzeczy z tych samych kolekcji.

To moja ulubiona wskazówka, która ułatwia życie. Dzięki temu, że wybierając ubrania na dany sezon kupuję 2-3 zestawy ubrań z różnych kolekcji, które można dość swobodnie mieszać i dopasowywać, mam całkiem spójną szafę dla dziewczynek. Nawet jeśli Mia woli żółte rzeczy, a Wiki niebieskie, to i tak w tym samym sklepie mogą wybierać z tej samej kolekcji. Dzięki temu mamy pewną spójność. Jest to świetne do zdjęć (tutaj jest cały post o tym, jak ubierać rodzeństwo na zdjęcia), ale także do komunikacji międzyludzkiej podczas pakowania się na wyjazd czy robienia prania. ?

Ubrania dla letnich dziewczynek wybierałam głównie z kolekcji CIRCUS (w tym balonowa sukienka Wiki ;D) POOLPART POOLPARTY(żółty komplet Mijenki), SIMREN, oraz MAX&MIA.

Po weekendzie będę wrzucać na Instagram, co ????. Wybrałam. Jeśli jeszcze nie dołączyliście do mnie, to koniecznie to zróbcie. Na tym kanale znajdziecie najbardziej spontaniczne rekomendacje, kulisy, czy seryjne weekendowe inspiracje. Ma on dla mnie najlepsze "instant news".

Wyprzedaże sezonowe i promocyjne

Choć nie znam pochodzenia tego systemu, u nas sprawdza się znakomicie. Często do czasu, kiedy potrzebujesz ubrań na dany sezon, są one o połowę tańsze od ceny regularnej.

Większość szortów, a także typowo letnie ubrania i stroje kąpielowe kupuję z maksymalną zniżką. Zazwyczaj są one o rozmiar większe, więc mogą trwać przez obecny sezon i początek następnego. To działało dla mnie przez wiele lat.

Śledź swoje ulubione sklepy na mediach społecznościowych i zapisz się do newsletterów. Znajdziesz tam okresowe akcje jak -25% czy nawet -50% oszczędności. Warto.

TIPS & TRICKS

Kapelusz to idealny dodatek do letnich zdjęć. Kapelusz Wiki - TUTAJ.

Spódnica w paski, którą Wiki zrobiła dla siebie (lub inna podobna) jest idealna na zakończenie szkoły lub rozpoczęcie roku szkolnego. To świetny miks opcji bardziej casualowej i takiej, która jest bardziej odświętna.

Denim Dress to jeden z moich topów z 5.10.15. Dlaczego? Wiki ma na sobie model z nowej kolekcji, natomiast Mijenka ma na sobie ten z zeszłego roku. Tę sukienkę Wiki nosiła prawie co tydzień przez ponad rok. Wciąż jest w świetnym stanie. ?

Chętnie dowiem się, czy macie jakieś podobne przepisy lub czy odkryliście coś nowego. Proszę o pozostawienie komentarza ????

Możesz wesprzeć moją pracę kupując mi raz na jakiś czas wirtualną wspierającą kawę, bez zobowiązań.


Jesteśmy wdzięczni!
Podobał Ci się ten post? Proszę, podziel się nim i poleć go swoim znajomym. Będziecie wielką pomocą!