Jeszcze zanim Mijenka przyszła na świat, wiedziałam, że rowerek biegowy zamieszka z nami w okolicach drugich urodzin Mijenki. Wiedząc, jak pozytywny wpływ na rozwój malucha może mieć rowerek biegowy, zrobiłam obszerny research, aby dostarczyć Wam kilku cennych informacji. Dziś podam Wam kilka ważnych informacji na początek . Dotyczy to między innymi tego, dlaczego warto kupić rowerek biegowy oraz jaki rowerek biegowy wybrać na początek.

Dlaczego warto kupić rowerek biegowy?

  • Naprzemienne ruchy wykonywane podczas jazdy na rowerku biegowym synchronizują pracę obu półkul mózgowych, wytwarzając tym samym ważne połączenia, które wpływają na rozwój intelektualny (w tym mowy!) dziecka. ).
  • Dziecko na rowerku biegowym utrzymuje postawę wyprostowaną
  • Dziecko nauczy się równowagi (dzieci jeżdżące na rowerkach biegowych szybko opanowują jazdę na dwóch kółkach)
  • Łatwiej jest się przesiąść z "normalnego rowerka"
  • Dziecko od najmłodszych lat wyrobi w sobie nawyk aktywności na świeżym powietrzu. (Niektóre biegi przełajowe są odpowiednie dla rocznych dzieci!).
  • Prosta konstrukcja hulajnogi bez pedałów pozwala dziecku skupić się tylko na jednej czynności: odpychaniu się, balansowaniu i hamowaniu przy użyciu nóg, aby utrzymać równowagę i kierunek jazdy.
  • Jak przyspieszyć chodzenie malucha, gdy nie chce już wózka, ale nadal jest bardzo wolny? ?? ?

Jak? Wszyscy wiemy, że warto kupić rowerek biegowy, prawda? Pytanie ,, kiedy i jaki rower wybrać na początku,, i wbrew pozorom odpowiedź nie jest taka oczywista.

Rowerki biegowe są odpowiednie dla maluchów, które mają od 12 do 18 miesięcy (około 80 cm wzrostu). Jednak nie wszystkie rowerki biegowe są odpowiednie dla tej grupy wiekowej. Pomijając materiał, wielkość kół, obrót kierownicy czy obecność hamulców, to moim zdaniem dwie czynniki odgrywają główną rolę.

Po pierwsze, nie wszystkie maluchy będą chciały od razu jeździć na dwukołowym rowerku biegowym. Mój Miś jest dobrym przykładem, mimo że jest już na tyle duży, że może mieć "klasyczny" rowerek biegowy.

Wysokość fotelika powinna być dopasowana do wzrostu dziecka, ponieważ maluch potrzebuje oprzeć stopy na podłodze.

JAKIEGO BRZDĄCA WYBRALIŚMY NA POCZĄTEK? JAK SOBIE RADZI?

Ten model jest dla mnie bardzo szczególny, bo przypomina o pracy, którą włożyłem przez lata. Ten model jest dla mnie bardzo szczególny, ponieważ przypomina o całej pracy, którą włożyłem przez lata. Ale przechodząc dalej, jesteś bardziej zainteresowany - wybór roweru biegowego dla Teddy'ego uświadomił mi, jak mądrym zakupem może być wybór roweru 3w1, który ma pierwszą wersję jako rower biegowy z dwoma kołami z tyłu.

Miśka jest dużą dziewczynką - ma niecałe 2,5 roku i nosi ubrania na 98/104cm. Byłam niemal pewna, że zaczniemy naszą przygodę z dwukołowcem. Ba!!! Miałam zamiar zamówić Mijence dwukołowy rowerek biegowy, ale po wizycie na targach KidsTime okazało się, że na tej wersji rowerka nie będzie jeździć, bo się boi. Pierwsza żarówka zapaliła się w mojej głowie, gdy uświadomiłam sobie, że dwa koła z tyłu mogą faktycznie się sprawdzić. Kilka tygodni później dostaliśmy nasz nowy różowo-turkusowy rowerek biegowy Wishbone. To był prawdziwy strzał w dziesiątkę i bez tego kroku bardzo trudno byłoby nam się przesiąść z klasycznego rowerka biegowego.

Po kilku dniach Mija jeździła na rowerze tak, jakby robiła to od dawna. Była w stanie opanować sztukę hamowania stopą, odpychania się i kierowania w pożądanym kierunku, bo nie musiała się martwić o złapanie równowagi. Obecnie jesteśmy na etapie, w którym podejmujemy pierwsze nieśmiałe próby jazdy na dwóch kółkach w wersji Wishbone. Wynika to z faktu, że Miśka urosła na tyle, że potrafi szybko biegać i zaczepiać nogi o mocowanie koła.

Przyznam, że zamierzałam zrecenzować The W ishbone jesienią, kiedy to w spokoju przetestuję każdą z trzech wersji. Jednak po wiadomościach, które wysyłacie mi z pytaniami, gdy tylko nasz różowy model pojawi się w stories na Instagramie, mogę stwierdzić, że sezon rowerowy eksplodował i wielu z Was wyraziło zainteresowanie jego zakupem.

Poprosiliście mnie o opinię i radę - Wishbone czy warto?

Wishbone dostępny jest w wersji basic-wood za około 800 zł. Różowy model, który posiadamy kosztuje około 850 zł. Jest też wersja, która posiada kosmos. Nawet gdyby kieszeń była wykonana z najlepszego materiału i kosztowała 300 zł to i tak powiedziałabym, że nie warto. Nie ma żadnych argumentów, które mogłyby mnie przekonać. Gdy mówimy o przedmiotach, których maluch nie zniszczy po pierwszej plamie z lodów czekoladowych, moje podejście do drogich zakupów jest zupełnie inne.

Ten model 3w1 będzie służył Twojemu dziecku od pierwszego roku życia do 5-6 lat. Ten rowerek 3w1 posłuży Twojemu dziecku do 5-6 roku życia. Najniższa wersja tego modelu ma wysokość siodełka 29 cm, dzięki czemu nadaje się dla dzieci już od 1 roku życia. Zmieniając koła z 3 na 2, a następnie odwracając ramę, można uzyskać rowerek biegowy z siodełkiem do 45 cm. Jest to dobra jazda na kilka lat .

Został stworzony przez firmę, która dba o środowisko, a na dodatek... jest piękny, designerski i cieszy oczy. Jakość jest ważna, bo będzie służyć przyszłym pokoleniom. Po drugie, to jakość, która po zakończeniu użytkowania pozwala sprzedać go za co najmniej połowę ceny lub wykorzystać przy kolejnym dziecku.

Rower na kilka lat (przy jednym dziecku) kosztuje 400 zł i to jeśli zaczynasz od fabrycznie nowego. Jeśli kupujesz go na pierwsze urodziny dziecka (np. prezent na roczek) i planujesz mieć więcej dzieci, to ja bym się w ogóle nie wahała. To dobra inwestycja. Jeśli szukasz rowerka biegowego dla najmłodszego dziecka, które ma już ponad 2 lata, to od Ciebie zależy, czy chcesz rowerek designerski, który zamrozi część funduszy, które później możesz odzyskać, czy po prostu chcesz tańszy rowerek biegowy.

Większość zakupów dla dzieci analizuję stosując analogiczne podejście - w grę wchodzą często zabawki czy wózki, inne akcesoria i ubrania. Jeśli chcesz, daj mi znać zostawiając komentarz pod tym postem, a chętnie napiszę na ten temat osobny artykuł. Dziś miało być wszystko o sprzęcie.

Korzyści z użytkowania roweru biegowego dla dziecka są niepoliczalne. Przez pierwszy rok warto rozważyć trójkołowy rowerek biegowy, aby dziecko nabrało pewności siebie przy tej aktywności, nie martwiąc się o równowagę.

Rowerki biegowe będziemy testować przez cały sezon, ten i ewentualnie następny. Gdy skończymy, zamieszczę porównanie i listę najważniejszych cech.

Możecie kupić mi wirtualną kawę, która wesprze moją pracę i pozwoli na dalszy rozwój. Jest to darmowe i nie ma żadnych zobowiązań.


Dziękuję!
Czy podobał Ci się ten post? Podziel się nim, poleć go znajomym : Bardzo mi pomożesz!