Czy graliście kiedyś w grę Timberman? Nadal możecie pobrać grę na swój telefon i cieszyć się nią. Przenosimy się teraz do świata gier planszowych. W grze Timberman Lumberjacks In the Woods zostaniesz drwalem, który będzie szukał najlepszego drewna. Inni będą wam przeszkadzać, więc uważajcie! Zwycięzcą zostanie gracz, który najlepiej rozmieści swoich drwali.

Timberman: Drwale w lesie

Zawartość pudełka

 • 54 płytki lasu
 • 50 płytek drwali
 • 36 znaczników do liczenia punktów
 • 1 worek
 • Instrukcja obsługi
 • "Magic Berry" rozszerzenie 5 płytek
 • rozszerzenie "Pająk" 5 płytek

Realizacja

W średniej wielkości pudełku znajdziesz masę, ale jest to masa elementów. Pudełko jest za małe (chyba pierwszy raz to mówię), wszystko jest wrzucone i ledwo zapakowane. Można by powiększyć pudełko, dać wypraskę, co ułatwiłoby rozkładanie. Przed każdą rozgrywką trzeba poświęcić dobre 10 minut na rozdzielenie płytek.

Płytki są trwałe i dobrze wykonane. Wyglądają bardzo podobnie do oryginału-gry na iPhone. Płytki są jasne i żywe, a las z drwalami wygląda świetnie po rozłożeniu. W pudełku znajdziecie również małe drewniane żetony, które można wykorzystać jako scorer na końcu. Te żetony to klasyka, ale więcej nie trzeba. Dobre wykonanie, świetna grafika, za małe pudełko.

Rozgrywka

Rozgrywka w Timberman Lumberjacks in the Woods jest bardzo prosta. Gracze na zmianę dokładają kafelki do centralnej mapy. Będą też dokładać swoich drwali, którzy na koniec gry będą ścinać drzewa i zdobywać punkty. Każdy z graczy ma na ręce 3 kafelki, z których wybiera jeden i dokłada. Kafelki możemy podzielić na: mini dodatki (wybieramy na początku gry, którymi gramy), drzewa, kamienie, wodę, niedźwiedzie.


Każdy kafelek ma swoje przeznaczenie i działa na swój sposób. Aby zmaksymalizować nasze punkty, musimy nimi odpowiednio manewrować. To są całe zasady. Zasady te można wytłumaczyć nowicjuszom w ciągu pięciu minut. Ostatnia płytka terenu umieszczona na planszy kończy grę. Każde drzewo, obok którego znajduje się przynajmniej jeden drwal, jest usuwane na koniec gry. Gracz, który ma najwięcej drwali obok drzewa, ścina je. Rodzaj drzewa decyduje o tym, który gracz otrzymuje jeden, dwa lub trzy punkty. Ponieważ nie mamy żadnego sposobu na usunięcie ich z planszy, warto oszczędzać swoich pomocników. Jedynym sposobem na pozbycie się drwali jest użycie niedźwiedzia, który przegoni ich z planszy. W zależności od tego ile osób gra, każdy z graczy może mieć więcej drwali lub mniej. Gra była fajna i świetnie się przy niej bawiłem. Wymaga trochę planowania i strategicznego myślenia. Jest też trochę interakcji. Nie potrzebuję żadnych innych.

Recenzja gry Timberman: Drwale w lesie

Timberman Drwale w Lesie to naprawdę dobra gra kafelkowa, która zapewni wam sporo godzin świetnej zabawy. Gra ma bardzo proste zasady, które każdy złapie raz-dwa.
Jest to idealny tytuł do wprowadzenia znajomych w bardziej zaawansowane gry planszowe. Rozgrywka oferuje nam sporo kombinowania, planowania i negatywnej interakcji, jednak nie jest ona tak zauważalna jak w innych tytułach. Jeśli chodzi o replayability, to po pewnym czasie gra może zacząć się nudzić. Mamy tutaj różne mini-dodatki, które można mieszać, ale nie zmienia to znacząco rozgrywki. Dość dużo tu jednak losowości, która nieco zwiększa regrywalność. Czasami zdarza się, że nic nie idzie po naszej myśli, bo ciągniemy tylko kafelki, które nam nie pasują. Z drugiej jednak strony zawsze po swoim ruchu można umieścić drwala w dowolnym miejscu. Dzięki temu gra jest zrównoważona i nie działa tylko na szczęście jednego z graczy.

Wykonanie jest znakomite, a grafika bardzo zbliżona do oryginału. Tworzy to ciekawe i bardzo przyjemne doświadczenie podczas rozgrywki. Najlepszą rzeczą w grze jest system punktacji na końcu. Mamy drewniane żetony, które zbieramy z odpowiednich drzew. Dzięki temu łatwo jest zapamiętać lub zapisać, co robimy.

Podsumowanie gry Timberman: Drwale w lesie

Timberman Drwale W Lesie to świetna gra kafelkowa, którą polecam każdemu. Proste zasady w połączeniu z dobrą mechaniką tworzą ciekawy efekt, który pozostawia mnie uśmiechniętego. Jedyny problem jaki mam z tą grą to mały rozmiar pudełka. Po kilkunastu rozgrywkach zaczyna się to nudzić. Odpowiedź na Twoje pytanie czy powinieneś kupić tę grę brzmi: tak

Pros

 • Dobrze wykonany
 • Grafika zbliżona do oryginalnej gry
 • Liczba elementów
 • Dla całej rodziny
 • Skalowanie

Minusy

 • Chaos w pudełku, brak etui na foremki
 • Może się znudzić