Rozpocznij niezapomnianą podróż z Wojciechem Gracykowskim, autorem gry, szlakiem wodnym. Możesz stworzyć własny szlak wodny, którym towary będą płynąć do pobliskich tartaków i młynów. Pamiętaj, że surowce nie mogą płynąć w dół rzeki. Masz przed sobą Wodny Szlak!

Szlak wodny

Czas gry około 20 minutWydawca
: FoxGamesAge

:
8+Liczba

gracze:

1-4Mechanika:


Draft, układanie kafelkówTemat
- tworzenie dróg wodnych
Najtańsze miejsce do kupienia tutaj!

Zawartość pudełka

 • Instrukcja
 • Notatnik na notatki
 • 60 płytek z rzekami
 • 4 płytki startowe
 • 4 karty pomocy

Wdrożenie

Pierwsze co przykuwa uwagę to widok jednej z Ulotek na pudełku. Moim zdaniem ta grafika jest piękna. Te kolory i sposób w jaki jest narysowana... ale nie ocenia się gry po okładce ???? Czas zobaczyć co znajdziemy w środku.

Pierwsze co zobaczymy po otwarciu pudełka to karty pomocy i instrukcje. Są one przejrzyste i łatwe do zrozumienia, nie wymagają zbyt wielu wyjaśnień. Grafiki są jasno opisane, tak aby każdy mógł je zrozumieć. Łatwo jest otworzyć plik w pięć minut i rozpocząć swoją pierwszą grę.

Kafelki są tym, co najważniejsze. Jest to rodzinna gra z kafelkami. Wszystkie są pięknie wykonane z grubej tektury. Są większe niż te, które można znaleźć na przykład w Carcassonne. Wyróżniają się też dużą ilością detali i małą powtarzalnością w kaflach.

Wszystko przechowywane jest w małej, kolorowej tekturowej kasetce. Znajdują się na nim grafiki drzew, krów i owiec. Po takim rozpakowaniu widać, że podróż drewnianą łodzią FoxGames będzie niezapomniana.

Gameplay

Ostatnio na blogu pojawiają się głównie recenzje prostych gier, okazuje się, że studia wymagają trochę czasu :). Tym razem nie jest inaczej. Wodny Szlak to prosta gra rodzinna o przystępnych zasadach. Każdy, nawet dzieci mogą grać razem z rodzicami.

Do rozgrywki wykorzystuje się mechanikę draftu. Gracze będą wybierać jeden kafelek z trzech i dokładać go do swojej rzeki. Następnie kafle będą przekazywane dalej, a nowy kafel będzie wybierany, aby uzupełnić rękę do 3. Będzie to trwało do momentu, gdy na stosie zabraknie kafli. Im więcej graczy weźmie udział w grze, tym więcej kafli będziemy mieli do dyspozycji.

Po tym, jak gracze skończą dopasowywać i dokładać kafelki, będą sprawdzać przepływ rzeki, aby zdobyć punkty. Punkty te będą przyznawane za najdłuższą odległość między portami i łąkami przylegającymi do rzek. Co najważniejsze, będą one przyznawane za towary transportowane do tartaków i młynów. Towary można transportować w jedną stronę rzeką. Most, który przecina trasę danego towaru (np. Wszystkie towary blokuje tartak lub młyn, który jest na trasie danego towaru. Punkty otrzymujemy, jeśli w określonej sytuacji zboże zostanie wysłane do młyna. Punkty zdobywa się również w tartaku. Drewno, które trafi na mostek w tartaku, automatycznie traci punkty, jeśli nie trafi. Grę wygrywa gracz, który ma najwięcej punktów.

Ponieważ nikt nie przeszkadza drugiemu, rozgrywka jest dość spokojna. Trudno też przewidzieć, czego będzie potrzebował inny gracz, bo punkty dostaje się dopiero na końcu. Zasady są bardzo proste i powinny być zrozumiałe dla każdego.

Recenzja gry Water Trail

Firma FoxGames po raz kolejny zabrała nas w ciekawy świat gier planszowych, tym razem za sprawą Water Trail. Wodny Szlak to piękny tytuł i raczej nikt nie powie, że jest inaczej. Kolory świetnie pasują do sposobu rysowania gry i prezentowanej nam tutaj grafiki. Pozwala ona również na bardzo szybkie rozpoznanie zasad podczas gry, dzięki czemu nie musimy co chwilę zaglądać do instrukcji czy karty pomocy.

Nie było to emocjonujące, ale podczas gry było bardzo spokojnie. Było bardzo spokojnie. Mogłam się zrelaksować podczas wybierania płytek i ich dokładania. Nie lubię gier z tak małą interakcją, ale Wodny Szlak mi się podobał. Dlaczego. Proste zasady można połączyć z pięknem i intuicyjnym punktowaniem. Rozegranie jednej partii zajmuje zaledwie 20 minut, więc można się nią cieszyć w każdej chwili. Tytuł jest teraz na półce filerów i będzie często usuwany.

Regrywalność i więcej zabawy

Regrywalność tej gry jest dość standardowa. Nie mamy tutaj różnych kafli punktacji, ale mamy równe kafle w każdej grze. Draft pozwala na większą ilość rozgrywek, ale nie jestem pewien jak tytuł będzie się sprawował po dwunastu partiach. Może stać się nudny. Wodny Szlak to świetna i prosta gra. Jednak nie polecałbym jej grać w kółko. Ten tytuł ma być relaksujący, a nie inspirować nas do zwycięstwa czy zaciętej walki.

Podsumowanie gry Water Trail.

Water Trail to świetny tytuł, jeśli szukasz cichej, spokojnej gry, która nie będzie Cię męczyć. Jeśli masz inne zdanie, to może warto ponownie zastanowić się przed zakupem.

Dopiero zaczynasz grać w gry planszowe? Wodny Szlak to świetny wybór. Na pewno!!! ??? ?

Pros
 • Niski próg wejścia
 • Pięknie wykonane
 • Proste zasady
Minusy
 • Z czasem może stać się nużący
Przydatne linki

Grę można kupić tutaj w bardzo niskiej cenie!

Link do strony wydawcy

Recenzja gry "Chmury

Dziękujemy wydawnictwu FoxGames za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego!

To świetny pomysł! Podziel się:

 • Share on Twitter (Otwiera nowe okno)
 • Udostępnij na Facebooku (Otwiera nowe okno)
 • Udostępnij na Reddit (Otwiera nowe okno)
 • Udostępnij na Pinterest (Otwiera nowe okno)