Rzut do mety to emocjonująca gra rodzinna. Obserwuj swoich sześciobocznych graczy, jak pokonują drogę do mety. Nie ma tu żadnych sentymentów. Będą nieoczekiwane zmiany lidera i zderzenia kości. Walka ściana w ścianę również będzie częścią postępowania. Jesteście gotowi do rzucania?

Z rzutem na zakończenie

Zawartość pudełka

 • 30 kolorów kostek do gry
 • 70 kart ruchu
 • 30 kart ukrytych celów
 • 4 etapy
 • 6 kart pomocy
 • Instrukcja obsługi

Realizacja

Przy pierwszym otwarciu pudełka od gry Podrzuć do mety doznasz szoku i niedowierzania. Wielka fala powietrza uderzy Cię w twarz podobnie jak przy otwieraniu dużych paczek chipsów. Ilość elementów mogłaby się zmieścić w 1/3 tego pudełka. Na początku myślałem, że wnętrze jest stworzone do gry. Przy pierwszym rozłożeniu gry rozłożyliśmy tam kostki, bo wydawało nam się, że wypraska w środku robi za tor wyścigowy. Niestety, nie ma na to wystarczająco dużo miejsca.

Zewnętrzna grafika pudełka jest żywa, zachęcająca i kolorowa. Uwielbiamy też emocje związane z wygraną jednego z naszych biegaczy.

W pudełku znajduje się 30 ciekawych, pięciokolorowych kostek. Są ciężkie i duże, niemal identyczne w rozmiarze jak recenzowany przeze mnie Ganges. Są nieprzezroczyste, ale mają jednolity kolor.

Dalej mamy karty o standardowej jakości. Są cienkie i lekko wyginają się, ale mają ciekawe i zrozumiałe grafiki.

Gameplay

W grze Throw to the Finish gracze będą ścigać się z grupą kostek i otrzymywać punkty za zajęte miejsca w każdym etapie (w grze są 4). Po zakończeniu ostatniego etapu gra się kończy, a punkty są podliczane. Jak właściwie się ścigać? Na początku z kostek tworzy się jedną grupę. Z niej, za pomocą kart, będą wychodzić nowi gracze, tworząc nowe, odrębne grupy biegaczy w wyścigu. W swojej turze gracz toczy jedną ze swoich kart i wykonuje związaną z nią akcję. Może to być ruch odpowiedniego koloru, dołożenie odpowiedniej kostki z daną liczbą oczek lub jakaś inna specjalna karta ruchu, np. zamiana grup między sobą. Jeśli z talii wyłoni się karta etapu, sprawdzamy zwycięzców.

Jest to bardzo abstrakcyjne i nudne. Gra średnio przyjemna, choć moje ruchy nie były zbyt intuicyjne. Nie wiemy, kiedy etap się skończy, więc nie mamy 100% kontroli. Jedna karta może wszystko zmienić, a zbyt szybkie zakończenie etapu może zagrozić naszemu zwycięstwu.

Recenzja gry Rzut do mety

Z Rzutem do mety to niestety niezbyt dobra pozycja ze względu na swoją mechanikę i grywalność. Gra nie ujęła mnie na tyle, by rozegrać więcej niż 3 partie - jest po prostu mało ciekawa. Jeśli chodzi o wykonanie to jest ok, pomijając tragicznie zaprojektowane pudełko. Można je spokojnie porównać do paczki ulubionych chipsów, gdzie jest dużo powietrza, a mało zawartości.

Sama gra to wyścig z przeciwnościami losu. Wygrywa po prostu ten, kto ma więcej szczęścia. Nie wiemy, kiedy skończy się dany etap czy gra. Karty ruchu nie są z góry ustalone i nie mamy wpływu na wynik wyścigu. Trudność sprawiło mi przemieszczanie kostek między grupami. Było to dla mnie zbyt abstrakcyjne. Nie czułam żadnych emocji ani poczucia, że jestem częścią wyścigu. To dość porywające doświadczenie i widać to podczas zabawy.

Replayability jest dużym problemem ze względu na losowość kostek i kart. Gra staje się nudna po 5 rozgrywkach.

Skalowanie jest przeciętną umiejętnością. Dwóch graczy nie odczuwa żadnych zmian, natomiast czterech graczy całkowicie traci kontrolę i nasze ruchy stają się symboliczne.

Podsumowanie gry z rzutem do mety

Ten tytuł nie należy do tych, które bym polecał. Jest to coś, co rzadko mówię, ale gra jest bardzo przeciętna i nie oferuje nic nowego. Rozgrywka była równie udana z dorosłymi i dziećmi, więc nie zależy to od wieku. Mamy jeszcze kilka innych tytułów od wydawcy Trefla - Joker Line. MobTown i Sherlook to lepsze opcje niż Toss to Finish.

Pros

 • Wiele kostek

Minusy

 • Pudełko
 • Nudne
 • Abstrakcyjne
Przydatne linki

Grę można kupić tutaj w bardzo niskiej cenie!

Link do strony wydawcy

Recenzja gry Manhattan

Dziękujemy wydawnictwu Trefl Joker Line za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego!

To świetny pomysł! Podziel się:

 • Share on Twitter (Otwiera nowe okno)
 • Udostępnij na Facebooku (Otwiera nowe okno)
 • Share on Reddit. (Otwiera się w nowym oknie)
 • Share on Pinterest (Otwiera się w nowym oknie)
 •