Pan Jacek wrócił i popełnił kolejne przestępstwo! Wszyscy ruszajmy w pogoń za sprawcą. Przygotujmy lupy i rozpocznijmy śledztwo!

Mr. Jack

Czas gry: 15 minutWydawca
: hobbity.euWiek

:
14+Numer
gracze: 2Mechanika:
Użyj żetonówTemat
:
Detektywi.

Zawartość gry:

 • 9 płytek ulic z podwójnymi bokami
 • 9 kart alibi
 • 3 żetony detektywów
 • 4 dwustronne żetony akcji
 • 8 dwustronnych żetonów czasu
 • Instrukcje

Realizacja

Jak sama nazwa wskazuje, jest to mini edycja dobrej gry detektywistycznej Mr. Jack. Pudełko z grą jest małe, kompaktowe i wykonane z twardej tektury. Grę można spokojnie schować do plecaka i zabrać ze sobą na wycieczkę. W środku znajdziemy jednak sporo elementów, które są dość trwałe, podobnie jak komponenty z głównej edycji gry.

9 kafli terenu, na których znaleźliśmy naszych podejrzanych, to pierwsze co przykuwa naszą uwagę po otwarciu. Wyglądają one jak ulice, na których sprawca mógłby się ukryć. Otaczają je podświetlone kamienice, które podczas rozgrywki będą pełniły rolę "ścian". Są one dwustronne - na jednej stronie widnieje portret postaci, a na drugiej nie.
Kolejnym elementem są żetony tur i żetony detektywów. Są one również bardzo trwałe i nie widać na nich śladów zużycia po rozegraniu kilku partii. Nasze mini pudełko zawiera również inne żetony, które są większe niż żetony postaci czy tur. Są to żetony akcji, których będziemy używać podczas naszych tur.

W pudełku znajdziemy również podejrzane kafelki, które są równie trwałe jak wszystkie pozostałe elementy.

Wszystko jest narysowane w mrocznym i ponurym stylu, co dobrze komponuje się z takim nastrojem.
Rysunki te pozwalają nam poczuć się jakbyśmy faktycznie chodzili tymi ulicami szukając sprawcy, niczym Sherlock Holmes i Watson.

Pudełko jest wypełnione po brzegi dobrze wykonanymi elementami. W wersji mini tej gry znajduje się wiele przedmiotów. Grafika i rysunki są bardzo atrakcyjne i dobrze oddają klimat rozgrywki. Cieszy fakt, że wydawca nie dodał do pudełka żadnego dodatkowego powietrza.

Gameplay

Rozgrywka w Mr. Jack mini jest bardzo prosta. Jeden z graczy staje się tytułowym sprawcą, a drugi stara się odkryć, pod jaką postacią się ukrył.

Należy przygotować miasto składające się z 9 kafelków. Następnie ułożyć je w losowej kolejności. Aby poznać charakter sprawcy, musi on wylosować jeden żeton. Ustawiamy jeszcze 3 żetony detektywów, które będą poruszać się po planszy.

Dla różnych ról obowiązują różne warunki zwycięstwa. Jeśli sprawca zbierze 6 klepsydr, wygrywa sprawca. Detektyw jest zwycięzcą, jeśli na planszy zostanie tylko pan Jacek.
W każdej turze gracze wybierają pożądaną przez siebie akcję z czterech dostępnych żetonów. W turach nieparzystych wykonuje się ruch (Detektyw,Jack,Detektyw), a w parzystych (Jack,Detektyw,Detektyw,Jack).

Trzy żetony przesuną się po planszy, aby ujawnić podejrzanych. Po każdej turze pan Jack ogłosi, czy jest widoczny, czy nie. Jeśli przed postaciami znajduje się ulica, detektywi mogą je zobaczyć. Z drugiej strony, jeśli przed nimi znajduje się kamienica, dana postać nie może nikogo zobaczyć.
Detektyw obraca teraz postacie, które nie są podejrzane. Są one kryte lub nie w zależności od tego, gdzie znajduje się sprawca. Każda tura będzie przynosić mniej podejrzanych.

Jak wspomniałem, Pan Jacek wygra, jeśli zdobędzie 6 klepsydr. Może je zdobyć, jeśli na koniec swoich ruchów będzie niewidzialny (po użyciu żetonów i z pomocą żetonów wskazówek).

Recenzja gry Mr. Jack Pocket

Co tu dużo mówić, Mr Jack Pocket to dobra pozycja dla dwóch graczy. Jest ładna, ciekawa, szybka i nie zajmuje dużo miejsca. Ta edycja spodobała mi się bardziej niż klasyczna wersja, a na pewno jest bardziej regrywalna, bo akcje i miejsca na planszy są losowe. Jeśli lubicie gry tego typu i chcecie zagrać z przyjacielem lub swoją drugą połówką to Mr. Jack Pocket jest dobrym wyborem.

Plusy:

 • Solidnie wykonana
 • Proste zasady
 • Dobry wygląd
 • Rzeczywista wersja kieszonkowa

Minusy:

 • Czasem komuś jest łatwiej ze względu na losowość żetonów
Przydatne linki.

Grę można kupić tutaj w bardzo niskiej cenie!

Link do strony wydawcy

Kontrast z hobbity.eu

Dziękujemy wydawnictwu Hobbity.eu za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego!

To świetny pomysł! Podziel się:

 • Share on Twitter (Otwiera nowe okno)
 • Udostępnij na Facebooku (Otwiera nowe okno)
 • Udostępnij na Reddit (Otwiera nowe okno)
 • Udostępnij na Pinterest (Otwiera nowe okno)