Ta recenzja będzie krótka. Ten post wyjaśni ???? dlaczego. Aby wygrać grę Project Town, gracze muszą stworzyć jak najlepszą talię do budowy swoich budynków.

Projekt miasto

Czas gry minutPublikacja
- Trefl Joker LineAge

:
10+Numer


gracze: 1-4Mechanika
: push your luck, deck-buildingTemat
- miasto
Najtańszy sposób na zakup gry

tutaj!

Zawartość

 • 76 kart
 • Podręcznik

Projekt

Wydajność Projekt Miasto gry jest dość standardowe. Pudełko jest średniej wielkości, ale mogłoby być nieco mniejsze. Grafika na nim jest jednak ciekawa, przynajmniej dla mnie, bo lubię taki styl z gier komputerowych. Starszym graczom może się to jednak nie spodobać.
W środku znajdziemy instrukcję, która jest średnio napisana i pozostawia nas nieco zdezorientowanych. Podczas kilku pierwszych rozgrywek musiałem sprawdzać, czy aby na pewno wykonałem właściwy ruch.

W pudełku znajdziesz również karty, które są bardzo cienkie i łatwo się zginają. Są one dwustronne, a każda strona będzie miała budynek, ikony i istotne informacje. Okładki pudełka są w tym samym stylu, w którym narysowane są budynki. Ikony na kartach są łatwe do zrozumienia i dobrze widoczne. Jest to kluczowe w grze, która wykorzystuje mechanikę budowania talii. Karty są nadal w dobrym stanie po kilku grach, ale zaczynają się wyginać od częstego tasowania i odrzucania przy stole.

Chociaż wykonanie jest doskonałe, nie ma czynnika wow. Koszulki kryjące są zalecane, jeśli planujecie często grać w ten tytuł. Zostanie to ujęte w podsumowaniu. ?

Gameplay

Projekt miasto to gra typu deck-building, w której gracze zaczynają z odpowiednimi budynkami na ręce i z tego tworzą coraz lepszą talię. W swojej turze gracz decyduje, czy odrzuci kolejną kartę z talii, czy przystąpi do budowy, wykorzystując pieniądze znajdujące się na kartach rzuconych wcześniej. Jeśli na kartach rzuconych przez gracza w danej turze znajdują się 3 czerwone miny, gracz musi odrzucić te karty i nie przechodzi do budowy. W fazie budowy, za pomocą monet, możemy kupować nowe budynki lub ulepszać istniejące. Podczas rzucania karty należy również sprawdzić, czy dana umiejętność odpala, czy nie. Niektóre zdolności kart działają cały czas, niektóre tylko po rzuceniu. Gdy talia się skończy, tasujemy karty i zaczynamy dobierać od nowa. Dokładnie tak samo jak w innych grach typu deck-building (Dominion ).

Grę wygrywa gracz, który zdobędzie 8 punktów lub zagra 18 kart (w tym jeden supermarket).

Recenzja gry Projekt miasto

Gra Projekt Miasto nie przypadła mi do gustu. Jedyne co mi się podoba w tej grze to grafika jak z gier komputerowych. Wykonanie jest średnie, gdyż karty są zbyt cienkie jak na grę tego typu. Powinny być grubsze, żeby nie niszczyły się tak szybko przy tak dużym tasowaniu. Najlepiej zainwestować w koszulki, ale nie przezroczyste. Dlaczego. Karty są dwustronne i decydując o tym, czy pociągnąć następną kartę w kolejce, czy nie, możemy teoretycznie wywnioskować, co jest dalej! Psuje to cały mechanizm gry. W instrukcji jest napisane, że nie wolno zaglądać na wierzch talii, ale przy młodszych graczach ciężko to upilnować.

Nie jest to też na tyle atrakcyjne, by przyciągnąć do gry osoby starsze. Trudno określić, dla kogo gra jest przeznaczona. Tytuł nie jest grywalny. Gry typu Deck-building wymagają wielu różnych kart i mechanizmów. 8 kart to zdecydowanie za mało. Karty wrzucone razem nie działają i nie tworzą "super combosów", jak w innych grach. Są dostępne dodatki, które zwiększają liczbę i różnorodność kart. Może dzięki nim gra nabrałaby rozpędu. Nie ma tu prawie żadnej atmosfery. Jest to gra typu "push your luck". Wszystko zależy od szczęścia. Ten mechanizm jest mi trochę znany, ale może się spodobać, jeśli kogoś zainteresuje.

Podsumowanie "Project Town

Gra osobiście mnie nie chwyciła i nie poleciłbym jej nikomu. Są dostępne inne gry deck-buildingowe, takie jak Vikings Gone Wild czy wspomniany wcześniej Dominion. Możecie jeszcze zagrać w Push your luck, jeśli Wam się spodoba.

Plusy:

 • Grafika
 • Ikony, które są czytelne

Minusy:

 • Regresja
 • Klimat bardzo sterylny
 • Karty są dwustronne, dzięki czemu łatwo zobaczyć, co jest dalej
 • Zbyt cienkie karty
Przydatne linki

Grę można kupić tutaj w bardzo niskiej cenie!

Link do strony wydawcy

Przez rzut do Mety z linii Trefl Joker

Trefl Joker Line, dziękuję za odpis!

To świetny pomysł! Podziel się:

 • Share on Twitter (Otwiera nowe okno)
 • Udostępnij na Facebooku (Otwiera nowe okno)
 • Udostępnij na Reddit (Otwiera nowe okno)
 • Udostępnij na Pinterest (Otwiera nowe okno)