Wszystkie niedźwiedzie wymagają nowego domu. Od niedźwiedzi polarnych po misie panda. Możesz zostać burmistrzem parku i sprawić, że będzie to miejsce, które chętnie byś odwiedził! Twoja kolej, aby stworzyć najlepszy Park Niedźwiedzi na całym świecie. Może on należeć do Ciebie. Zapraszam do wpisu.

Park Niedźwiedzi

Zawartość pudełka

 • 16 plansz terenu parku
 • Zarząd
 • 52 żetony terenów zielonych
 • 12 żetonów ogrodzenia
 • 28 żetonów pawilonów
 • 30 żetonów osiągnięć
 • 16 żetonów posągu niedźwiedzia
 • Instrukcja

 

Wydajność

W średniej wielkości pudełku z gry Park Niedźwiedzi znajdziecie naprawdę ogromną ilość różnych elementów. Niestety wydawca nie dołączył żadnej wypraski, poza 3 kartonowymi ściankami, które nic nie robią. Wszystko lata po pudełku i tworzy ogromny chaos. Przez to wszystko demontaż gry trwa znacznie dłużej. Pudełko nie zostało dobrze zaprojektowane, a brak w nim jakiegokolwiek organizera, tworzy nieład i bałagan nawet po podniesieniu pudełka.

Wszystko wygląda świetnie, a my wrócimy do zawartości. Choć grafika na kaflach i planszach głównych została stworzona z dużą starannością, może nie przypaść do gustu wszystkim graczom. Jest bardzo specyficzna, co może spowodować podziały w społeczności graczy. Jednak taka stylistyka pasuje do klimatu, w którym się znajdujemy - tworzenie parku. Każdy kafelek jest unikalny pod względem kształtu i rysunku, co znacznie zwiększa różnorodność rozgrywki. Każdy segment został graficznie "przygotowany" na różne rodzaje niedźwiedzi. Po zbudowaniu większego parku tworzy to niepowtarzalny efekt wizualny.

W pudełku znajduje się również wiele kafelków. Będziemy rozbudowywać nasze niedźwiedzie zoo o płytki parków. Każdy kafelek jest unikalny, co zwiększa możliwości gry. Znajdziemy tu plansze projektów, dzięki którym będziemy pozyskiwać coraz to nowsze i cenniejsze segmenty do naszego parku.

Kolejnym elementem, który znajdziemy w tym pudełku są kafelki misji. Są one minimalistyczne i proste, ale czegoś im brakuje.
Wszystkie kafle i inne elementy wykonane są z bardzo grubej, twardej tektury. Wszystko po wielu rozgrywkach wygląda idealnie. Jakość i piękne kolory są tym, co je wyróżnia, ale niektórych może odrzucić grafika. Możecie również odwiedzić UNBOXING, aby dowiedzieć się więcej o tym, co znajdziecie w środku. Został on dodany do strony jakiś czas temu.

 

Gameplay

Celem graczy jest zbudowanie jak najlepiej prosperującego parku dla naszych włochatych przyjaciół. W miarę zdobywania kolejnych segmentów, gracze otrzymują odpowiednią ilość punktów. Mamy tutaj różne bonusy, które nam w tym pomogą. Podczas swojej tury gracz będzie układał dostępne dla niego płytki na planszy, zakrywając przy okazji jeden z elementów. Jeśli uda mu się zakryć jeden lub więcej elementów (taczki, betoniarka, koparka, robotnicy), zabiera odpowiednie kafelki, w zależności od tego, co zakrył. Taczki dają nam najmniejsze, bezwartościowe części parku, natomiast koparka daje nam nieco większe kafelki, które zbierają nam najwięcej punktów. Po odpowiednim ułożeniu, kolejka przechodzi na kolejną osobę. Każdy kolejny kafelek z sekcji betoniarki jest wart mniej punktów, więc trzeba je szybko zbierać. Koparka natomiast ma tylko jeden pojedynczy element, więc jeśli czegoś wam brakuje, to szybko to zbierajcie!

Sprytnym pomysłem jest przykrywanie robotników, aby zwiększyć powierzchnię parku. Dzięki temu możemy zdobyć więcej plansz. Posąg niedźwiedzia jest również możliwy, jeśli cała plansza zostanie zakryta płytkami. Wartości punktowe będą się zmniejszać z czasem, więc planuj swoje ruchy ostrożnie. Park może zawierać tylko 4 płytki budowy. Gdy zostaną one zapełnione, gra się kończy. Zwycięzca może być tylko jeden. Osoba z największą ilością punktów zostaje zwycięzcą.

Po rozegraniu kilku gier można dodać nowe zasady. Zaawansowani gracze mogą również spróbować wariantu, który dodaje dodatkowe cele. Do gry dołączone są kafelki misji, które dają nam odpowiednią ilość punktów do wypełnienia wymagań. Może to być stworzenie 3 segmentów z Pandami lub odpowiednie kafelki kształtów. Jest to tryb bardziej zaawansowany, gdyż w części podstawowej jest sporo do zrobienia.

Recenzja gry "Park niedźwiedzi

Park Niedźwiedzi to świetna gra kafelkowa, która sprawdzi się zarówno dla początkujących graczy,
jak i bardziej doświadczonych graczy. Tytuł ten jest świetny dla wszystkich grup wiekowych i sprawdza się zarówno w przypadku dzieci, jak i starszych graczy planszowych. Jest idealny do grania w rodzinnym gronie. Rozegraliśmy wiele partii właśnie z taką grupą - nie inną. W tym roku Park Niedźwiedzi otrzymał tytuł gry roku 2018 w kategorii gra rodzinna. Nie jest to zaskoczeniem, bo tytuł jest dobry - naprawdę dobry.

Wykonanie gry jest znakomite, ale pudełko nie ma foremnej okładki. Wszystko lata i się miesza. Powoduje to bałagan wewnątrz pudełka i utrudnia rozłożenie gry. Grafika również może nie przypaść do gustu. Jedni uważają je za piękne, a inni nie.

Gra wymaga dużo planowania i strategii. Jest to świetny sposób na wczucie się w ducha budowania parku niedźwiedzi. Nie jest to trudna gra, a zasady są łatwe do zrozumienia.

Możliwość wykorzystania nie wszystkich płytek w zależności od tego, ilu jest graczy, dodaje replayability i poprawia grę dla tych, którzy mają mniejsze grupy. Nie pozwala na tak dużą swobodę na planszy. Można powiedzieć, że regrywalność jest wysoka, a skalowanie doskonałe. Bardzo ciekawy jest też klimat budowania. To fajny pomysł, aby zaprojektować park na swój sposób, a nie mieć go narzuconego.

Podsumowanie Bear Park

Ten tytuł zdobędzie serca wszystkich, którzy w niego zagrają. Park Niedźwiedzi to świetna, przystępna gra dla całej rodziny.
Zapewni ona wiele godzin wesołej, rodzinnej rozgrywki.

Pros

 • Możliwość rejestracji
 • Bardzo trwały, dobrze wykonany
 • Ilość elementów
 • Dla całej rodziny

Minusy

 • Chaos w pudełku, brak pojemnika na foremki
 • Niektóre grafiki mogą nie przypaść do gustu każdemu