Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak inna osoba widzi otaczający Cię świat? Jakie cechy, kształty i kolory dostrzega? Gra Kontrast pozwala poznać zarówno swoje, jak i poglądy innych graczy . Możesz również zdobywać punkty! Jest to świetna gra do lepszego poznania swoich przyjaciół. ?

Kontrast

Czas gry 15 minWydawca
: hobbity.euWiek

:
8+Numer
gracze: 2-6Mechanika
- karty do gryTemat
:
Abstrakcyjne obrazy
Najtańszy sposób na zakup
Jest

tutaj!

Zawartość gry:

  • 110 kart
  • Instrukcja obsługi

Projekt

W niewielkim pudełku gry Contrast, porównywalnym wielkością do recenzowanego niedawno Mr. Jack Pocket, znajdziemy karty i książeczkę z instrukcją. Zasady są napisane dobrze, a ich wyłapanie nie stanowi najmniejszego problemu. Karty możemy podzielić na dwie kategorie: karty obrazków i karty symboli. Te drugie wykonane są w prosty sposób z niewielką grafiką na froncie. Każdy uczestnik bierze 6 różnych takich kart i za ich pomocą będzie wybierał najbardziej pasujący "kontrast" do obrazków. Karty te wykonane są w sposób kolorowy i ładny. Są dwustronne, a na każdej stronie znajdziemy unikalny obrazek, narysowany w innym stylu. Każdy obrazek jest mniej lub bardziej kolorowy, co świetnie sprawdza się w tego typu grze.

Niestety karty są trochę cienkie, co sprawia, że łatwo je zgiąć i spowodować uszkodzenie. Lekkie wygięcie może sprawić, że karta będzie nadawała się do gry, ale i tak można je przypadkowo wygiąć. Można by nieco urozmaicić karty graczy, dając przeciwnikowi lekkie wygięcie lub przetarcie.

Bardzo podoba mi się kolorystyka i różnorodność w kartach. Elementy nie zawsze są mocne, ale wszystko jest dobrze wykonane.

Gameplay

Rozgrywka w Contrast jest naprawdę bardzo prosta, więc ta część przeleci po dwóch ????.

Gra odbywa się w turach. Gracze będą odnosić się do obrazka znajdującego się na środku każdego stołu. Gracze wybiorą symbol, który najlepiej pasuje do obrazka z grupy ośmiu. Gracze umieszczają karty przed sobą tak, aby nikt inny ich nie widział. Jeśli jeden z graczy nie zdecyduje, który symbol ma zagrać, wszyscy pozostali gracze liczą do trzech, a gracz musi odwrócić kartę.

Gracze odwracają swoje karty, aby odsłonić wybrany przez siebie symbol. Symbol wybrany przez większość graczy wygrywa, ale nie wszystkich. Każdy gracz, który wybierze zwycięski symbol, otrzymuje jedną kartę Obrazu - będą to punkty. Teraz gracze biorą zagrane karty do siebie, ale nie swoje, tylko graczy po lewej stronie.

Gra w Kontrast kończy się, gdy wszystkie karty Obrazków znikną. Wygrywa gracz, który ma więcej punktów.

Recenzja gry Kontrast

Od samego początku Contrast bardzo przypominał mi znaną i lubianą grę Dixit. Jest to nieco inna i uproszczona wersja, ale o podobnym stylu rozgrywki. Tutaj gracze wybierają jaki symbol odpowiednio pasuje do obrazka i na tej podstawie punktujemy.

Choć wykonanie jest świetne, to karty nie są zbyt trwałe. Pudełko jest na tyle małe, że zmieści się w kieszeni plecaka. W karty można też grać ze znajomymi niemal wszędzie, bo nie są zbyt duże.

Rozgrywka nie wzbudziła we mnie zachwytu. Ten typ gry nie należy do moich ulubionych, gdyż wszystko zależy od przeciwników. Jest to dla mnie nudne. Przy wyborze tytułu wolę coś cięższego.

Podsumowanie gry "Contrast

Contrast jest grą rozrywkową, nie przeznaczoną do rywalizacji. Nie była to rzecz, która przypadła mi do gustu, ale jest świetna dla dzieci do grania w większej grupie. Kontrast to świetny pomysł na prezent dla dzieci, które lubią grać w gry z rówieśnikami. Z kolei Dixit to lepszy wybór, jeśli szukacie czegoś większego do rodzinnej zabawy.

Plusy:

  • Proste zasady
  • Mieści się w plecaku
  • Można się nim bawić z dziećmi

Minusy:

  • Trochę nudny
Przydatne linki

Grę można kupić tutaj w bardzo niskiej cenie!

Link do strony wydawcy

Recenzja gry Mr. Jack

Dziękujemy wydawnictwu Hobbity.eu za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego!

To świetny pomysł! Podziel się:

  • Share on Twitter (Otwiera nowe okno)
  • Udostępnij na Facebooku (Otwiera nowe okno)
  • Udostępnij na Reddit (Otwiera nowe okno)
  • Udostępnij na Pinterest (Otwiera nowe okno)