Iluzja znana również jako błędna interpretacja lub zniekształcenie widzenia. Ta gra sprawdzi twoje umiejętności. Gracze będą układać karty zgodnie z ilością danego koloru na karcie. Będzie to trudne, ponieważ karty są tak skomplikowane. Ciekawość? ??? ?

Iluzja

Czas gry: 15 minutWydawca
FoxGamesAge
:
8+ Według mnie:grane 6+, nie grane 7+Liczba
zawodników:


2-5Mechanika
:Wybór kartTemat
- iluzjeGraj w grę
Tu jest najtaniej!

Zawartość pudełka

 • 110 kart.
 • Podręcznik

Projekt

Iluzje to mała gra wykonana w dość prosty sposób. Nie mamy tutaj żadnych drobiazgów, specjalnych żetonów czy pionków, a jedynie zwykłe karty, którymi będziemy grać. Na każdej z nich znajdziemy różne obrazki, na których pojawiają się cztery kolory. Na drugiej stronie znajduje się informacja, ile % danego koloru znajduje się na obrazku.

Karty są dobrej jakości. Trochę się wyginają, ale można to pominąć.

Pudełko z grą jest na tyle małe, że zmieści się w plecaku czy torebce. Fajne, kompaktowe i nie zajmujące dużo miejsca.

Rozgrywka

W każdej rundzie układamy strzałkę w losowym kolorze . Gracze będą na zmianę dobierać karty ze stosu i układać je zgodnie z kierunkiem wskazanym przez strzałkę, od najniższego do najwyższego procentu danego koloru.

Gracz w swojej turze decyduje, czy będzie dobierał i dokładał kartę w innym kolorze, czy też woli nie kwestionować kolejności ułożenia kart. Kartę ze strzałkami otrzymuje gracz, który ma wątpliwości lub znajdzie błąd w rzędzie. Strzałki są zamieniane przez graczy na punkty. Jeśli popełniła błąd, a wszystkie karty w rzędzie są w prawidłowej kolejności, gracz, który dołożył najwięcej kart, wygrywa strzałkę.

Nowa runda rozpoczyna się, gdy nastąpi sprawdzenie i przeniesienie. wyłożenie nowej karty ze strzałkami.

Gra kończy się po 12 rundach lub gdy jeden z graczy zdobędzie swoje trzecie karty ze strzałkami. Możecie też zdecydować, jaki będzie koniec gry.

Recenzja gry Iluzja

Iluzja to gra planszowa, która jest dobrze wykonana, mega prosta, szybka i oferuje mnóstwo frajdy z gry. Należy tutaj zaznaczyć, że pudełko jest kompaktowe, więc grę możemy zabrać wszędzie. Główną zaletą Iluzji jest jej uniwersalność. Tytuł ten świetnie sprawdzi się zarówno do zabawy z dziećmi, rodzicami, jak i dziadkami. Można go również zabrać na jakąś imprezę.

Mechanika gry jest na tyle prosta, że nawet osoby, które nie grają dużo, będą w stanie za nią nadążyć. Gra jest wręcz stworzona z myślą o nich. Osoby, które wolą cięższe gry nie znajdą tu wiele. Fani abstrakcji będą się dobrze bawić.

Za każdym razem gracz staje przed dylematem, czy dołożyć czy zaznaczyć kartę i gdzie ją umieścić. Ale nie to jest najważniejsze w tej grze planszowej. Jest nią dobra zabawa. Dla mnie rywalizacja jest na drugim planie. Fajnie jest układać i sprawdzać, czy mamy rację.

Ponieważ mamy tak dużo kart, regresywność tej gry jest bardzo duża. Nie da się policzyć ilości kart ani zapamiętać, jakiego są koloru. Losowość jest widoczna, nawet jeśli dla oszusta nie jest oczywista. Nie przeszkadza to w zabawie. Może jednak utrudnić wygraną.

Podsumowanie gry "Iluzja

Można przypuszczać, że gra będzie w przyszłości wielokrotnie powracać na nasz stół. Można ją wykorzystać jako przerywnik pomiędzy cięższymi tytułami. Możliwe jest, że nowi gracze dadzą jej szansę.

Pros

 • Szybka
 • Mega prosty
 • Regrywalność
 • Uniwersalny

Minusy

 • Ogromna losowość
Sprawdź również

Link do strony wydawcy

Grę można nabyć tutaj w bardzo niskiej cenie!

Pamiętnik 29: Przebudzenie Recenzja

Dziękujemy wydawcy FoxGames za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego!

To świetny pomysł! Podziel się:

 • Share on Twitter (Otwiera nowe okno)
 • Udostępnij na Facebooku (Otwiera nowe okno)
 • Udostępnij na Reddit (Otwiera nowe okno)
 • Udostępnij na Pinterest (Otwiera nowe okno)