GryfGra, jesteśmy tutaj. Jesteśmy stosunkowo nowym blogiem o grach planszowych. Działamy już od roku, ale wciąż uwielbiamy dzielić się doświadczeniami i grać w nowe gry. Uwielbiamy grać z dziećmi, zarówno familijnie, jak i w cięższe tytuły. Zamki Burgundii i Orleanu, Sagrada, Sagrada i Opętanie Szaleństwa 2 Ed to nasi absolutni faworyci. Uwielbiamy grać z dziećmi w Great Escape, Ślimaki to Mięczaki i My Little Scythe.

Dziś chcielibyśmy podzielić się naszymi wrażeniami na temat gry Gizmos wydawnictwa Portal. Stawia Cię ona w roli utalentowanych wynalazców, którzy tworzą maszyny na Wielką Wystawę. Maszyny te są budowane przez Ciebie przy użyciu energii z kulek. Zasadniczo gra jest bardzo podobna do Splendor. Możesz zbierać energię, aby budować maszyny na trzech poziomach zaawansowania. Droższe maszyny są bardziej wartościowe, ale nie wiadomo, czy można sobie pozwolić na niższe poziomy. Różnica polega na korzyściach, które tworzą maszyny. Nie produkują one bezpośrednio jakiegoś zasobu. Zamiast tego zwiększają zdolności gracza (limity), konwertują energię i pozwalają wybrać energię lub Z. Niektóre aktywują się dopiero po wykonaniu akcji. Możesz grać, dopóki nie zbierzesz określonej ilości maszyn.

Gra jest bardzo szybka i nie trzeba długo czekać na swoją kolej. Wizualnie gra robi świetne wrażenie. Wszystkie kulki są mile widziane, szczególnie te przezroczyste. ???? Łączenie dwóch maszyn i zbieranie tych, które są szpiegowane przez przeciwników, sprawia wiele radości.

To świetny pomysł! Podziel się:

  • Share on Twitter (Otwiera nowe okno)
  • Udostępnij na Facebooku (Otwiera nowe okno)
  • Udostępnij na Reddit (Otwiera nowe okno)
  • Udostępnij na Pinterest (Otwiera nowe okno)