Inis, Sushi Go i 7 Cudów Świata wszystkie dzielą mechanikę draftoozaura. Draftozaurus to kolejny dodatek do tej listy. Polega on na wymianie dinozaurów między graczami. Mój stół recenzencki był pod wrażeniem tej prostej, szybkiej i pięknej pozycji. Zabierajmy się i grajmy w Draftozaura!

Draftozaur

Czas gry 25 minutWydawca
Nasza ksiegarniaWiek

:
8+Wiek
moja opinia:grana 7+, nie grana 0+Liczba
graczy: 2-5Mechanika

: draftTemat:
dinozaury.

Zawartość pudełka

 • 60 drewnianych pionków
 • kostka do gry
 • 5 dwustronnych plansz do gry
 • Miseczki na pionki
 • torba do rysowania dinozaurów
 • Instrukcja obsługi

Wykonanie gry Draftozaurus

Nie będę owijał w bawełnę, Draftozaur to piękna gra. Moja pierwsza styczność z nią miała miejsce jeszcze na Essen 2019, ale fundusze studenckie i ogromne zachcianki Kuby na inne gry uniemożliwiły mi zakup kolejnej pozycji. Może to i dobrze, bo i tak ciężko było się dostać do pociągu.

Wielkie drewniane dinozaury nadal mnie urzekały, mimo że były tak duże. Jednak pudełko było inne. Było bardziej kreskówkowe i jaskrawo kolorowe, co sugerowało, że tytuł przeznaczony jest dla dzieci. Jest to jednak tytuł rodzinny i nie tylko dla najmłodszych. Grafika w polskim wydaniu została zmieniona i dobrze, bo jest kozacka/sztywna/wyśmienita!

Dosłownie zaskoczyła mnie w każdej dziedzinie artystycznej. Pudełko, drewniane dinozaury i instrukcja, a także plansza zasługują na 10/10.

Gameplay

Draftozaur to klasyczny draft z inną oprawą tematyczną. W klasycznej wersji gracze wymieniali dinozaury z ręki do ręki, tutaj odbywa się to w specjalnie przygotowanych miskach.

Rozegrane zostaną dwie rundy, w których każdy z graczy otrzymuje dinozaura do swojego koszyka. Możemy dodawać lub odejmować dinozaury w zależności od tego ilu graczy gra. Gracze rzucają kostką, aby określić, gdzie może trafić ich pionek. Następnie wybierają dinozaura i decydują jak i gdzie go umieścić. Każda strefa (lasy, góry, wulkany, kostki) ma swoją punktację. Gracze następnie przekazują sobie miski i kontynuują ten proces aż do zajęcia ostatniego dinozaura.

Rozgrywamy kolejną rundę, podliczamy punkty i wyłaniamy zwycięzcę.

Tak w zasadzie wygląda cała rozgrywka. Można spokojnie usiąść ze mną, by cieszyć się wspaniałą grą.

Recenzja gry Draftozaur

Dobra, a teraz część, dla której 90% chomikowało ten post - werdykt. Czy ten tytuł jest dobry i czy warto go kupić? T...tego jeszcze nie powiem, to byłoby zbyt proste! ????

Wizualnie, nie będę się powtarzał, gra to cudo z miodu malinowego - te miseczki mogą niektórych drażnić, ale nie mnie.

Draft jest znaną mechaniką, która często jest przerabiana lub dodawana, ale wciąż pozostaje w swojej pierwotnej formie. Zarówno ona, jak i cała rozgrywka są tu uproszczone, co jest zarówno błogosławieństwem, jak i wadą tej gry. Wszystko zależy oczywiście od waszej perspektywy.

Jest to gra rodzinna, przeznaczona zarówno dla młodszych, jak i starszych graczy. Gra wymaga wielu decyzji, takich jak wybór dino do umieszczenia i gdzie go umieścić, aby uzyskać punkty. To jest serce gry i to właśnie ono najbardziej przyciągnęło moją uwagę. Aby wygrać, musimy się zorganizować, przeanalizować i podjąć odpowiednie decyzje.
Jest to również problem z grą, o którym wspomniałem. Niektórym osobom tytuł może wydać się nudny i zbyt prosty, przez co odbiją się od ekranu i odrzucą grę na bok.

Ja i moja rodzina bawiliśmy się wspaniale. Ten tytuł ma wszystko, czego potrzebujemy, a rozgrywka sprawia wiele radości. Tytuł ten pozostanie na półkach i na stole jeszcze przez wiele lat. Można się świetnie bawić dzięki jego regrywalności i prostym zasadom.

Należy wspomnieć o długości rozgrywki. Jest to szybka gra, a ruchy są dobrze wykonywane. Dzieci mają tendencję do szybkiego nudzenia się i łatwo się rozpraszają, więc godzinne gry mogą być dość wymagające. Draftozaur zachęci twoje dzieci do gry.

Skalowalność również została dobrze rozwiązana. Mamy dwustronne plansze i odpowiednią liczbę graczy. Jedna to wersja letnia, a druga zimowa. Każda gra będzie się różniła od siebie.

Podsumowanie Draftozauru

Werdykt już zapadł! Werdykt jest na zdecydowane tak! Draftozaur polecam, a nawet bardzo! Jest zabawna, prosta w obsłudze, ma krótki czas rozgrywki, piękne wykonanie i może cieszyć całą rodzinę. Draftozaur spełnił każdy aspekt, jaki powinna mieć gra rodzinna, dlatego Draftozaur dostaje ode mnie bardzo wysoką ocenę. Kupcie go, jeśli szukacie tytułu w ramach tej kategorii!

Plusy

 • Możliwość rejestracji
 • PIĘKNA
 • Przyciąga całą rodzinę do zabawy
 • Dwustronne plansze

Minusy

 • Dla niektórych geeków może być nudna

Draftozaur został mi podesłany przez TaniaKsiazka.pl.
Dzięki!

Przydatne linki

Draftozaur można kupić tutaj

W naszej księgarni znajdziecie również inne gry planszowe

Podobają Ci się? Podziel się:

 • Share on Twitter (Otwiera nowe okno)
 • Udostępnij na Facebooku (Otwiera nowe okno)
 • Udostępnij na Reddit (Otwiera nowe okno)
 • Udostępnij na Pinterest (Otwiera nowe okno)