Cortex pozwoli 2-6 graczom rywalizować ze sobą, aby szybko odgadnąć odpowiedzi na 8 rodzajów wyzwań, które stanowią wyzwanie dla ludzkiego mózgu. Każdy z nich otrzyma kawałki puzzli, które pomogą im znaleźć poprawne odpowiedzi. Zwycięzcą zostanie osoba, która będzie miała wszystkie cztery kawałki i uzupełni swój obraz mózgu.

Cortex

Czas gry15minut
Wydawca: Rebel
Wiek 8+.
Liczba graczy: 2-6
Mechanika: zbieranie i rozwiązywanie zagadek
Zagadki : tematy
Skorzystaj z najlepszych cen!

Zawartość w pudełku:

 • Instrukcja
 • 90 kart
 • 6 zagadek mózgowych

Tworzenie

Po otwarciu pudełka znajdziemy mnóstwo ciekawych, dobrze wykonanych kart, które można podzielić na karty testów, karty wyzwań oraz karty tekstur. Wszystkie wcześniej wymienione są solidnie wykonane i po kilkunastu rozgrywkach nie ulegają zużyciu. Wszystkie karty testów są czytelne, więc rozwiązywanie zagadek pod presją czasu nie stanowi problemu. Ikony i odpowiadające im symbole pomagają nam rozróżnić poszczególne wyzwania. Pomagają przygotować się do nadchodzącego zadania. Karty tekstur są bardzo ciekawie zaprojektowane. Symbolizują zebrę, mech itp (są bardzo przyjemne w dotyku).

W zestawie znajdziemy również dobrze napisaną instrukcję, która szybko wprowadza do gry oraz sześć łamigłówek mózgowych każda po cztery sztuki. Wszystko jest dobrze wykonane. Wykonanie jest zdecydowanie na plus.

Rozgrywka

Podczas rozgrywki w Cortex, gracze rywalizują ze sobą rozwiązując różne testy. Gracze rozwiązują zagadki na czas i otrzymują puzzle za poprawne odpowiedzi. Osoba, która jako pierwsza zbierze 4 kawałki mózgu, zostaje zwycięzcą.

Gracze mają 30 sekund na przyjrzenie się teksturom i palpację świata. Będą one potrzebne w dalszej części gry, więc są umieszczone w pudełku.

Gracze są zobowiązani do rozwiązania jednego testu ze swojej talii kart. Jeśli gracz uważa, że zna odpowiedź na pytanie, zakrywa kartę jedną z dłoni i udziela poprawnej odpowiedzi. Jeśli odpowiedź jest prawidłowa, zabiera kartę. Jeśli nie, traci jedną turę. Gracze mogą mieć przed sobą cztery ukończone wyzwania. Jeśli dostaną nowe, muszą je odrzucić. Gracz może wymienić 2 karty z tym samym rewersem na jeden element układanki, jeśli ma dwie takie same karty. W trakcie gry możemy również dobrać kartę wyzwania. Kartę wyzwania odkrywa gracz, który poprawnie rozwiązał poprzednią zagadkę. Będzie on miał dziesięć sekund na odpowiedź na pytanie. Jeśli poprawnie odgadnie obrazek, otrzyma kolejną część swojej układanki.

Recenzja gry "Cortex

Gra Cortex bardzo mi się podoba. Jest bardzo szybka, dynamiczna, krótka i świetnie rozwija umysł. Jej wykonanie stoi na wysokim poziomie, a zabawa podczas gry nie ma końca! Problemem gry może być jej powtarzalność. Gra w Cortex zbyt często staje się nudna i monotonna. Gracze zaczynają zapamiętywać karty i rozwiązania, co może bardzo przeszkadzać podczas gry z nowymi znajomymi. Mimo tej drobnej wady, osobiście uważam, że grę Cortex każdy powinien posiadać w swojej kolekcji. Kolejną świetną grą logiczną jest również Ubongo.

Plusy:

 • Szybka i dynamiczna
 • Jest dużo do zrobienia.
 • ciekawy wypełniacz
 • Jakość kart
Minusy:
 • powtarzalność
 • Szybko staje się nudny

Przydatne linki

Najtańszy przedmiot, który możesz kupić!

Link do strony wydawcy

7 Cudów Świata Pojedynek Recenzja

To świetny pomysł! Podziel się:

 • Share on Twitter (Otwiera nowe okno)
 • Udostępnij na Facebooku (Otwiera nowe okno)
 • Share on Reddit. (Otwiera się w nowym oknie)
 • Share on Pinterest (Otwiera się w nowym oknie)