Jestem pewna, że każdy z Was przynajmniej raz w życiu patrzył na chmury i próbował wymyślić, co one przedstawiają. Wyzwanie Clouds będzie wymagało od nas znalezienia odpowiednich kształtów na kafelkach. Ale nie będzie to łatwe. Możecie grać przeciwko sobie lub razem. Na co czekacie? Zejdź na dół i spójrz na chmury.

Chmury

Rozgrywka

Przed rozpoczęciem gry zdecyduj, czy chcesz grać w trybie kooperacji czy rywalizacji.

Dzieci (lub dorośli, jeśli usiądą do zabawy) pracują razem, aby znaleźć 15 par w ciągu dwóch minut. Wygrywają, jeśli im się to uda. Często jednak zdarza się, że maluchy mają więcej frajdy z łączenia obrazków niż z wygrywania. ?

Drugi tryb zabawy polega na rywalizacji. Gracze rozrzucają wszystkie płytki z chmury, a następnie szukają właściwych kształtów. Trzeba będzie pociągnąć kartę z góry i spróbować znaleźć właściwy kształt. Ten tryb ma dwa poziomy trudności. W jednym widzimy jak wyglądają chmury, a w drugim jak trudno jest znaleźć kształt zająca. Stos kart musi zostać wyczerpany przed zakończeniem gry. Zwycięzcą gry jest osoba, która zebrała najwięcej chmur.

Recenzja gry "Chmury

Chmurki to niewielka gra, wydana w bardzo ładnej oprawie graficznej - na pewno spodoba się dzieciom. Kafelki chmur wykonane są z bardzo grubej tektury, więc nie będą się wyginać ani uszkadzać przy szybkim pokazywaniu. Gdyby to były karty, pewnie latałyby po całym stole, a tak wszystko trzyma się razem podczas gry ????

Są dwa tryby gry, co jest bardzo fajne. Niektóre dzieci nie lubią przegrywać, a inne wolą większą rywalizację. Możemy wybrać grę, która przemawia do preferencji dziecka.

Gra chmurka pomaga rozwijać myślenie przestrzenne, kreatywność i spostrzegawczość. Jest to świetny sposób na naukę przy jednoczesnej dobrej zabawie. Czasami chmury nie są łatwe do zauważenia, więc może trzeba będzie się mocno wysilić, aby je znaleźć. ?

Gra jest również świetna dla dorosłych. Rodzice mają czasem większe problemy z odnalezieniem odpowiednich kształtów, więc dobrym pomysłem jest dodatkowa pomoc lub forum.

Nie wszyscy możemy wyjść na pole/plener i szukać chmur na niebie. Z drugiej strony, możemy wnieść do naszego stołu tak wiele zabawy. Chmury to świetny sposób na zabawę w domu i połączenie kreatywności z zabawą.

Ma uniwersalne zastosowanie i przypadnie do gustu zarówno chłopcom & dziewczynkom. Doskonale nadaje się na prezent ???? Być może macie jeszcze czas przed świętami.