Każdy z Was przynajmniej raz grał w kalambury. Nie ma powodu, by tego nie robić! Chmury pozwolą Wam "wznieść się" na wyższy poziom zabawy. Nie będziecie już mogli pokazywać haseł za pomocą gestów. Zamiast tego będziecie musieli używać kartonowych chmurek. To jest niesamowite!

Chmury

Zawartość pudełka.

  • 16 chmurek w różnych kształtach
  • 80 kart z przedmiotami
  • 20 kart z punktami
  • 1 klepsydra
  • Instrukcja

Projekt

Na pudełku z grą znajdziemy bardzo ciekawą i intrygującą grafikę. Gdy na nią patrzę od razu przypomina mi się zabawa z dzieciństwa polegająca na zgadywaniu, co przypomina dana chmura. Tutaj będzie to wyglądało bardzo podobnie. Wewnątrz niewielkiego opakowania znajdziemy przede wszystkim kartonowe chmurki w różnych kształtach, niektóre mniejsze, większe, okrągłe lub podłużne. Tektura, z której są wykonane nie jest zbyt gruba i może ulec uszkodzeniu podczas zabawy z młodszymi dziećmi.

Znajdziemy też karty z różnymi grafikami. Te rysunki są bardzo proste, więc łatwo je zrozumieć. Te grafiki pokażą nam co będziemy musieli ułożyć z chmury w danej rundzie.

Dostępne są również karty klepsydry i punktów, które można wykorzystać do usprawnienia rozgrywki. Jest ona dość standardowa i nie wyróżnia się w żaden sposób.

Mimo że gra jest bardzo dobrze wykonana, ma przeciętną trwałość. Chmury mogłyby być bardziej wytrzymałe, aby dłużej służyły. Nie są w stanie wygrać pojedynku z małym dzieckiem.

Rozgrywka

Chmury to bardzo prosta gra planszowa, której zasady każdy może poznać w mniej niż 5 minut. Są one tak banalne jak gra w odgadnięcie co przedstawiają chmury na niebie. Zgadnij co? O to również chodzi w tym przypadku! Nasze tytułowe chmurki nie będą latać, ale będą leżeć na stole. Z ich pomocą będziemy przedstawiać różne przedmioty. Nie zawsze są one proste! Jeśli jesteście obeznani z kalamburami, nie będziecie mieli problemów z zasadami.

Jeden z graczy zostaje narratorem. Musi on w określonym czasie pokazać jak najwięcej obrazków. Gracz wyciąga kartę i stara się za pomocą chmur pokazać znajdującą się na niej grafikę. Jeśli hasło zostanie poprawnie odgadnięte, narrator ciągnie kolejną kartę i próbuje ją zaprezentować. Runda trwa w ten sposób aż do wyczerpania czasu. Za każde poprawnie odgadnięte hasło gracz z prawidłową odpowiedzią otrzymuje jeden punkt. Narrator również otrzymuje jeden punkt za dobrze zaprezentowaną kartę. Otrzymuje punkt za każde poprawnie odgadnięte hasło, jeśli prezentuje kilka kart jednocześnie. Narrator jest kolejnym graczem po zakończeniu rundy. Tura ostatniego gracza kończy grę.

Recenzja gry "Chmury

Powiem Wam, że kiedy gra Chmury trafiła do mnie, nie sądziłem, że może to być dobry tytuł. Przecież w kalambury można grać z każdym, bez zabierania zbędnych przedmiotów i to jeszcze całkowicie za darmo. Byłem sceptycznie nastawiony do tego tytułu, ale po rozegraniu kilku rund moja opinia o grze całkowicie się zmieniła. Pokazywanie niektórych obrazków jest mega trudne, co sprawia, że gra jest wymagająca mimo prostych zasad. Niektóre są też tak oczywiste, jak np. piłka, że ciężko z kilkoma chmurkami ją pokazać. Takie hasła pozwalają na wiele godzin zabawy, bo każdy będzie starał się przedstawić dany obrazek w inny sposób.

W Chmurki może grać od 3 do 6 osób. Chmurki to typ gry, w której większa liczba graczy jest lepsza. Trzeba będzie użyć więcej haseł i trudniej będzie zdobyć punkty. Ten tytuł jest jednym z tych, które można bardzo często powtarzać. Kart jest sporo i można je prezentować na wiele różnych sposobów. Jednak po około kilkunastu rozgrywkach stają się one powtarzalne.

Gra pozwala na trenowanie kreatywności. Gra jest zarówno edukacyjna, jak i rozrywkowa. W Chmury grała drużyna studencka. Wiele osób potrafiło się uśmiechnąć, gdy zobaczyło efekty. Mimo, że tytuł jest wypełniaczem, można go również wykorzystać jako grę imprezową. Ten artykuł nie jest dla Ciebie, jeśli szukasz czegoś, w co można grać regularnie. Chmurki to świetna inwestycja dla znajomych, którzy potrzebują częstych kalamburów.

Pros

  • Proste zasady
  • Niski próg wejścia
  • Różne poziomy trudności
  • Ćwiczy kreatywność

Minusy

  • Słabo wykonane chmury