W dzieciństwie prawie każdy mężczyzna bawił się samochodami i ścigał się nimi. W grze planszowej Bolidy , i duzi chłopcy mogą bawić się razem jak w dzieciństwie. Do dzieła!!!

Bolidy

Czas gry 30 minWydawca
:2PawnsAge

:
7+Liczba

gracze: 2-6Mechanika
Zarządzanie rękąTemat
:
wyścigi.

Zawartość pudełka

 • Dwustronna plansza do gry
 • 6 samochodów wyścigowych wykonanych z tworzywa sztucznego
 • 48 kart prędkości
 • 6 kart stylu jazdy
 • 6 żetonów kierowców
 • 1 notes z kartą punktową

Wydajność

W dużym pudełku znajdziemy niewiele elementów, a większość opakowania zajmuje powietrze. Można nawet powiedzieć, że otwierając je poczujemy wiatr we włosach zupełnie jak podczas jazdy szybkim kabrioletem ???? Taki rozmiar pudełka od gry Bolides jest jednak zrozumiały, ponieważ otrzymujemy dwustronną, naprawdę dużą planszę. Na każdej stronie znajduje się tor wyścigowy - jeden łatwiejszy, drugi trudniejszy - bardziej kręty. Graficznie wygląda to fajnie, a podczas wyścigu czujemy się jak na prawdziwym torze.

Tytułowe Auta znajdziemy w pudełku, razem z naszym torem. Przypominają mi one wyścigówki, którymi bawił się mój brat, a także te, którymi ja się ścigałem. Są to dobrze wykonane, plastikowe samochody w sześciu kolorach. Do każdego auta dołączona jest indywidualna karta przyspieszenia oraz kartonowy znacznik postaci. W pudełku znajdują się również inne karty, takie jak przyspieszenie i zdolność. Pierwsze karty służą do poruszania się samochodzików po torze. Są one łatwe do odczytania i wyraźne. Kartę czyta się od góry i według niej odbywa się ruch. Jak to wygląda możecie zobaczyć tutaj:

Karty zdolności to pozostałe karty. Karty te otrzymuje każdy gracz na początku gry, aby go "ulepszyć". Możliwe jest, że któraś z kart ma duży błąd, ale nie powinien być on zbyt duży. Ten błąd jest niedopuszczalny w grze, w której jest tylko sześć kart. Powinien zostać poprawiony przez wydawcę przy ponownym druku.

Ostatnim elementem jest notatnik do zapisywania punktów. Zawiera on wszystkie ważne informacje dotyczące zdobywania, liczenia punktów i obstawiania.

Czas zacząć!

Aby wyścig mógł się rozpocząć, na początku gry musimy wylicytować jeden z samochodów. Losujemy kolor oraz zdolność, którą kierowca będzie posiadał podczas rozpoczętego właśnie wyścigu. Za pomocą kart gracze będą podawać kwotę, jaką są skłonni zapłacić za dany samochód. Jest to bardzo ważne, ponieważ grę wygrywa nie ten gracz, który pierwszy przekroczy linię mety, ale ten, który zarobi więcej. Im więcej gotówki wyłożysz na zakup samochodu, tym mniej punktów będziesz miał na koniec. Osoba, która postawiła najwięcej bierze karty i od tej pory samochód należy do niej.

Wyścig!!!

Gdy każdy ma już swój samochód, czas rozpocząć wyścig. Prowadzenie samochodu jest bardzo proste. Każdy otrzymuje taką samą liczbę kart. Następnie wybiera jedną kartę ze swojej talii i rzuca nią. Każdy z nas rzuca po jednej karcie na turę i poruszamy samochodami na podstawie tej karty. Każdy samochód przesuwamy o ustaloną wcześniej liczbę pól, czytając od góry. Można jechać po przekątnej lub do przodu. Jest to ważne, bo można kogoś zablokować w zakrętach i zwężeniach. Na kartach znajdują się również jokery. Można je traktować jak każdy samochód, którego nie ma na karcie. Kolejny gracz wykonuje ruch po wyrzuceniu karty. W trakcie wyścigu będziemy zatrzymywać się na trzech etapach. Tutaj będziemy obstawiać samochody, które naszym zdaniem najszybciej przekroczą linię mety. Im dalszy jest wyścig, tym mniej pieniędzy otrzymamy za typowanie.

Linia mety lub koniec wyścigu

Wyścig kończy się, gdy wszystkie samochody dotrą do mety lub gdy każdemu z graczy skończą się karty. Jednak to jeszcze nie nastąpiło Trzeba będzie zsumować punkty za miejsce swojego samochodu oraz za typowanie i odjąć koszt naszego samochodu. Gracz, który ma najwięcej pieniędzy wygrywa!

Recenzja gry Bolidy

Samochody to gra rodzinna, w której gracze ścigają się i obstawiają wyścig . W ten tytuł mogą grać dzieci od najmłodszych lat.

Choć wykonanie jest świetne, to jednak wielkość pudełka i objętość powietrza może przeszkadzać. Grafika i kolorystyka są ciekawe i czytelne. Nic mi nie umknęło, ale dostałam poprawioną kartę bez błędów ????. Bolidy były świetną grą. Były emocje, złośliwe i sprytne zagrania oraz dużo śmiechu i zabawy. Graliśmy w różnych grupach ze starszymi i młodszymi graczami i wszyscy świetnie się bawili. Zasady były łatwe do zrozumienia. Gra jest tak prosta, że można ją wytłumaczyć w mniej niż pięć minut. Również liczba wymaganych zasad jest tak mała, że nowi gracze mają problem z ich zrozumieniem.

Niektórzy kierowcy są bardziej wykwalifikowani niż inni, więc licytacja może być bardziej zabawna. Ważne jest, aby stawiać zakłady z rozwagą, aby nie przepłacić. Czasami wygrana była tak łatwa jak 1 milion. Podoba mi się twój sposób pisania. Przypominało mi to bardzo Running Camels. Jednak gra była bardziej przewidywalna i można wybrać strategię i zawalczyć o większe pieniądze. Gra była bardzo przyjemna w odbiorze. Przegraliśmy już ponad 10 gier i powoli kończą nam się zeszyty. ?

Skalowanie

Bolidy były wyścigami, w których brała udział każda możliwa liczba osób. Moje zdanie jest takie, że im więcej osób, tym lepiej. Mimo, że możemy nie mieć pełnej kontroli nad pojazdem, to i tak można wygrać stawiając na swoim. W tym tytule chodzi o dobrą zabawę, a nie o wygraną. Są też specjalne zasady dla dwóch graczy oraz wyścig długodystansowy.

Regrywalność

Ponieważ nie mamy zbyt wielu kart umiejętności kierowców, nasza regrywalność jest dość przeciętna. Powtarzają się one z gry na grę, co może nudzić młodych kierowców. Są dwa tory, co jest plusem. Plansza ma dwie strony i pozwala na umieszczenie dwóch torów. Gra zostałaby odświeżona, gdyby dodano jeszcze kilka kart.

Podsumowanie gry "Bolidy

Bolides to świetna gra wyścigowa, którą poleciłbym każdemu, kto kocha różne samochody i wyścigi. Jest to świetny tytuł dla nowych graczy planszowych, ale dla bardziej doświadczonych może się znudzić. Dla fanów Formuły 1, bolidy będą świetnym prezentem. Cena gry jest zbyt wysoka, więc poczekaj aż stanie się tańsza i zdobądź ją do kolekcji ????. Fotosynteza jest dostępna w porównywalnej cenie, a oferuje więcej elementów. Życzę wszystkim wspaniałych wrażeń z wyścigów. Start!

Pros
 • Proste zasady
 • Unikalny sposób zbierania punktów
 • Niski próg wejścia
 • Szybkie i ekscytujące
Minusy
 • Błąd karty
 • Regresja
Przydatne linki

Grę można kupić tutaj w najtańszej cenie!

Link do strony wydawcy

Unboxing "Fotosynteza

Dziękujemy wydawcy Portal Games za zniżkę na egzemplarz recenzencki!

To świetny pomysł! Podziel się:

 • Share on Twitter (Otwiera nowe okno)
 • Udostępnij na Facebooku (Otwiera nowe okno)
 • Udostępnij na Reddit (Otwiera nowe okno)
 • Udostępnij na Pinterest (Otwiera nowe okno)