Nowa odsłona Azul została odkryta przeze mnie na targach Spiel 2019 w Essen. Nie mogłem się oprzeć i zakupiłem trzecią odsłonę tej wspaniałej gry planszowej. (No dobra, więc zamówiłam ją w przedsprzedaży. Ale gdyby nie to, na pewno bym ją kupiła ;)). Dzisiejszy rzut oka to wszystko, co było dostępne, gdyż nie było możliwości zagrania w więcej. Nie musicie się martwić, ???? dłuższy tekst będzie dostępny. Zobaczycie w nim letni pawilon Azul!

Gameplay i wykonanie

Nie będę Wam tutaj wszystkiego wypisywał, będzie na to czas w pełnoprawnej recenzji. Podrzucam jednak link do filmiku chłopaków ze Stowarzyszenia Miłośników Gier Planszowych w Kości, którzy nagrali już unboxing i zasady.

Po pierwszej rozgrywce

Zaczynamy!!! Nowy Azul: Summer Pavilion zrobił na mnie ogromne wrażenie. Kilka wprowadzonych zmian dobrze komponuje się z istniejącą już mechaniką zbierania kafelków. Odpowiednie zbieranie i tym razem przechowywanie ich to klucz do sukcesu.

W tej odsłonie mamy więcej planowania niż w poprzednich odsłonach. Dzięki temu rozgrywka jest jeszcze bardziej emocjonująca. Podoba mi się również mechanika jokera, która pozwala na większą elastyczność i umożliwia swobodniejszą grę. Pozwala to na więcej kombinowania i manewrowania między kolorami i bonusami bez dodawania zbyt wielu zasad czy mieszania graczom w głowach. Skutkuje to jeszcze większą regrywalnością.

Summer Pavilion wypada w tym momencie najlepiej ze wszystkich trzech części, ale potrzebuję więcej czasu na ogranie jej, zanim przygotuję dłuższy tekst. Na pewno warto poświęcić swój czas i można czekać na polskie wydanie. Naszą recenzję poprzedniej odsłony możecie przeczytać tutaj.

Tak prezentuje się cała kolekcja:

W polskich sklepach już niedługo pojawi się Azul: Summer Pavilion. Po więcej informacji zapraszamy na stronę wydawnictwa Lacerta.

To świetny pomysł! Podziel się:

  • Share on Twitter (Otwiera nowe okno)
  • Udostępnij na Facebooku (Otwiera nowe okno)
  • Share on Reddit. (Otwiera się w nowym oknie)
  • Share on Pinterest (Otwiera się w nowym oknie)