Wiele bajek, opowieści i historii przedstawia wyścig między żółwiem a zającem. To jest właśnie gra w Sprint. Wcielamy się w rolę żółwia i próbujemy dotrzeć do mety jako pierwsi. Sprint! Sprint!!! Dowiesz się.

Sprint

Zawartość pudełka

  • Instrukcja
  • Karty
  • Gra
  • Pionki żółwia i zająca

Rozgrywka

Przed rozpoczęciem gry należy oczywiście przygotować pole gry. Z 6 plansz tworzymy prostokątny tor wyścigowy i na początku ustawiamy naszych graczy. Planszy nie można niestety modyfikować i mamy tylko jeden wariant gry.

Celem graczy jest jak najszybsze doprowadzenie żółwia do mety. Jest to wyścig kooperacyjny, co oznacza, że wszyscy gracze będą współpracować, aby żółw wygrał. Wszyscy gracze przegrywają, jeśli wyścig wygra zając.

Gracz losuje jedną kartę celu, która wskazuje liczbę kart wyścigu, które można wziąć jednocześnie. Przed pobraniem kart nie można ich policzyć. Trzeba je wyczuć i przeprowadzić w głowie skomplikowane obliczenia matematyczne. ?

W zależności od tego, czy liczba jest właściwa, za mało, czy za dużo, żółw zostanie przesunięty o odpowiednią liczbę pól. Ta instrukcja to wyjaśni.

Teraz przychodzi czas na ruch Zająca. Gracz przesuwa chwycone karty na spód talii i dobiera najwyższą kartę ze stosu. Pokazuje ją na ilustracji i odwraca, aby wykonać ruch zająca. Może to być ruch o ile kwadratów, odpoczynek dla zająca, ruch o ten sam numer co żółw lub pogoń za marchewką (narysowaną na planszy).

Gra kończy się, gdy któreś ze zwierząt dotrze do mety.

Recenzja gry Sprint!

Wydawnictwo FoxGames wydaje ostatnio kilka naprawdę dobrych tytułów, ale Sprint! nie jest jednym z nich. Podczas zabawy nudziłem się, a sama gra nie oferowała mi nic nowego. Nie czułem też szaleńczej rywalizacji. Dodatkowo, nie jestem wielkim fanem gier kooperacyjnych. Tytuł nie przemawia do zapalonych graczy, ani nawet do standardowego/średniego gracza planszowego.

Gra Sprint nadaje się dla dzieci i osób, które nie mają zbyt wiele czasu na gry. Dzieci mogą mieć dużo zabawy dzięki prostym zasadom gry Sprint, dziecięcej tematyce i kooperacyjnej rozgrywce.

Nie ma tu zbyt wielu manewrów i kombinowania. Nie mamy kontroli nad tym jak porusza się zając i jak dobieramy karty. To bardzo losowa gra, która momentami może frustrować. Może być świetnym rozwiązaniem, jeśli spojrzymy na nią jako na grę przeznaczoną tylko dla dzieci i nie ma w niej rywalizacji między graczami. Ważne jest, aby dobrze się bawić.

Sprint!!! Sprint!!! nie porwał, ale widzę potencjał przy zabawie z dziećmi. Zabiorę grę na najbliższy szkolny game show i przetestuję. Zanim ją kupicie, warto wypożyczyć ją z kawiarni lub na konwencie.