Ta gra zabierze Cię w podróż po Europie, zaczynając od gorącej Hiszpanii, Niemiec i Wielkiej Brytanii, a kończąc na Rosji. Możesz zostać mistrzem kolei z Just get on the Train: Europa

Wsiądź do pociągu: Europa

Tytuł Wsiąść do pociągu: Europa
Czas gry - 50/60 min
Dla: Cała Rodzina
Wydawca: Rebel
Liczba graczy: 2-5
Typ gry: strategiczna

Zawartość pudełka

    • Na tablicy wyświetlana jest mapa Europy w stanie z 1900 roku
    • 48 figurek wagonów w każdym z pięciu kolorów (czarny/niebieski, zielony/żółty i czerwony).
    • Trzy figurki stacji kolejowej w każdym kolorze
    • 110 kart pociągów
    • 40 kart na bilety na krótkie trasy
    • 6 kart na bilety długookresowe
    • 5 drewnianych pionków punktowych
    • Instrukcja

Jak grać w Boarding a Train: Europe ?

Każdy z graczy ma określoną liczbę wagonów i stacji w swoim kolorze, którymi będziemy wykonywać swoją pracę, jako budowniczy tras kolejowych! Zadaniem każdego jest budowanie tras, w celu otrzymania punktów. Aby je zdobyć, należy wykonywać zadania (w grze nazywamy je biletami), a na każdym z nich znajduje się informacja, jakie miasta należy ze sobą połączyć, aby otrzymać odpowiednią ilość punktów.

Karty biletów dostajemy na początku gry. Jeśli nie mamy ich wystarczająco dużo możemy dociągnąć kolejne. Ale o tym porozmawiamy później. Aby zbudować pociągi na planszy potrzebujemy kolorowych kart reprezentujących wagony i lokomotywy. Może ona zastąpić każdy kolor, jaki mamy. Na mapie znajdują się również specjalne miejsca zwane tunelami. Aby je zbudować potrzebujemy szczęścia. Aby to zrobić, musimy wziąć trzy pierwsze karty z wierzchu stosu, pokazać je i jeśli jest tam wagon o takim samym kolorze, jaki budujemy, to musimy dodać kolejny wagon dla każdego z naszych kolorów.

Jeśli budujemy tunel z dwoma czerwonymi wagonikami i ciągniemy dwa wagoniki tego koloru, to musimy dołożyć jeszcze dwa!
Są też mosty, które wymagają przynajmniej jednej lokomotywy. Wyjaśniłem jeszcze do czego służą stacje. Możemy rozbudować naszą kolej wykorzystując trasę przeciwnika z jego wsparciem.

Wsiądź do pociągu: Europa kończy się, gdy jeden z graczy opuści dwa wagony, wtedy każdy wykonuje swoje ostatnie tury. Choć zasady mogą wydawać się skomplikowane, gwarantuję, że już po pierwszej rozgrywce uda wam się je opanować.

Nasza kolej, co robić?

Podczas naszej tury możemy wykonywać różne akcje. Najczęstszą akcją jest ciągnięcie kolorowych kart wagonów, potrzebujemy ich do tworzenia naszych tras i umieszczania wagonów na planszy. Kolejną naszą akcją, którą możemy wykonać podczas naszej tury jest budowanie. Musimy również pamiętać o ciągnięciu zamówień, w miarę możliwości. Bez nich nie będziemy w stanie zdobyć punktów, które są nam potrzebne do osiągnięcia zwycięstwa.

Wykonanie gry

Wsiąść do Pociągu: Europa jest wykonana w ciekawy sposób, pociągi są plastikowe, w ładnych kolorach. Kart jest sporo, one również trzymają poziom, są dobrze wykonane i czytelne, nie są przeładowane informacjami i łatwo się w nich odnaleźć. Gra utrzymana jest w stonowanych, miłych dla oka kolorach, między innymi dlatego nie razi w oczy, gdy na planszy jest już dużo pociągów. Plansza jest bardzo duża, co daje nam wiele możliwości i urozmaiceń, ale jest jednocześnie przejrzysta i zrozumiała. Na początku można się pogubić, ale po złapaniu zasad frajda z gry jest ogromna.

Opinia o grze Boarding a Train: Europa

Wsiąść do Pociągu: Europa nie należy do tych wymagających, jednak trzeba trochę ruszyć głową, a takie gry bardzo lubię. Czasami gra może stać się losowa, przez bilety, jednak to właśnie przez nie trzeba więcej myśleć. Ciekawa oprawa graficzna, pomysł i wykonanie sprawiają, że miło jest patrzeć na planszę pełną tras i wagonów. Gra nie zajmuje dużo czasu i od samego początku daje czadu. Jednak czasami brakuje nam czasu, lub pociągów, aby osiągnąć cel postawiony przed grą. Podobny próg wejścia ma gra Carcassonne, która niedawno gościła na blogu.

To świetny pomysł! Podziel się:

  • Share on Twitter (Otwiera nowe okno)
  • Udostępnij na Facebooku (Otwiera nowe okno)
  • Udostępnij na Reddit (Otwiera nowe okno)
  • Udostępnij na Pinterest (Otwiera nowe okno)