Ostatnio do naszej kolekcji dołączyła gra o nazwie Feelinks. Porusza ona trudne tematy, takie jak emocje. To konkretne połączenie nie jest moją ulubioną grą planszową. Takie gry to coś, czego bardzo unikałam, bo trudno było mi się wczuć w klimat i dobrze bawić. Tym razem było inaczej. Przeczytajcie moje przemyślenia na temat Feelinks i czy mi się podobało.

Feelinks

Czas gry: około 30 minutWydawca
: FauniverseAge

:
8+Liczba

gracze: 3-8Mechanika



:


GłosowanieTemat
- emocjeKup tę grę
tutaj najtaniej!

Zawartość pudełka

  • 1 Utwór Emocje
  • 24 karty Emocje
  • 120 kart Sytuacji
  • 9 kart partnerów
  • 72 Karty do głosowania
  • 8 żetonów graczy
  • 1 podręcznik

Realizacja

Wewnątrz średniej wielkości pudełka znajdziemy sporo elementów, ale najważniejszymi z nich są karty Emocji oraz karty Sytuacji. Za część graficzną gry odpowiada Frank Chalard, którego grafiki pojawiają się głównie na pierwszych wymienionych kartach. Są one dość chaotyczne, "nabazgrane" i nietypowe. Osobiście nie przepadam za takim stylem i przypomina mi on ten, który mogliśmy znaleźć w starym serialu animowanym Władca Much dla dorosłych. Zawsze mnie taka kreska odrzucała i wydaje mi się, że młodsi gracze mogą odłożyć grę na bok ze względu na taką grafikę. Są one też średnio czytelne i nie pokazują emocji, ale z pomocą przychodzą odpowiednie napisy. W grze mamy 24 różne emocje, podzielone na trzy różne grupy. Z każdej grupy tylko część będzie wykorzystywana podczas gry.

W pudełku znajdziemy również dwustronną planszę, żetony, małe karty do głosowania, żetony oraz karty Sytuacji. Jest ich 120, podzielonych na trzy kategorie: rodzina i szkoła. Na każdej karcie znajdują się trzy sytuacje, które mogą wywołać uśmiech na twarzy.

Rozgrywka

Na początku gry każdy wybiera swój żeton i bierze karty głosowania w wybranym przez siebie kolorze. Jest to bardzo ważne, ponieważ poprzez to będą przyznawane punkty. Następnie obok planszy układamy odpowiednie emocje. Każda kategoria ma określony żeton i na jego podstawie będziemy wymieniać karty i głosować. Jeśli gramy dla większej ilości osób, musimy również przygotować karty drużyn. W zależności od tego jak wylosujemy te karty, wtedy będziemy odgadywać emocje partnerów. Trzeba też wybrać karty Sytuacji - 40 kart z jednej, wybranej przez nas kategorii.

Grę rozpoczyna jeden z graczy, który losuje pierwszą kartę. Następnie wybiera on sytuację, w której będziemy wybierać emocje. Następnie każdy w tajemnicy odpowiada, jak zareagowałby na daną sytuację. Następnie karty partnerów są tasowane. Znamy teraz drużyny i możemy w tajemnicy głosować, którą emocję wybiera gracz. Jeśli uważamy, że wybrał tę samą emocję co my, wybieramy specjalną kartę, na której znajdują się symbole rozmawiających twarzy. Ta sama znajduje się na kartoniku obok liter "ee". Jeśli w drużynie są trzy osoby (gra 3,5,7-osobowa), partnerem, którego emocję odgadniemy, jest osoba siedząca po naszej lewej stronie.

Po oddaniu głosu przez wszystkich graczy, karty są odkrywane i przyznawane są punkty. Każdy z graczy otrzymuje 1 punkt, jeśli poprawnie odgadnie emocje swojego partnera, ale nie swoje. Każdy z nas dostaje 3 punkty, jeśli obaj odgadniemy poprawnie. Gra kończy się po ustalonej liczbie rund lub gdy ktoś przekroczy linię mety.

Recenzja gry Feelinks

Feelinks to gra o emocjach, w której gracze będą głosować i odgadywać swoje uczucia. Nie jest to jednak typowa gra imprezowa, gdyż niektóre hasła są dość "poważne" i trudno się z nich śmiać. Wykonanie gry jest dobre, pomijając grafiki. Są one niesympatyczne i mnie osobiście odrzucają. Dzieciom taka grafika również może się nie spodobać. Jednak jeśli chodzi o samą rozgrywkę, to bawiliśmy się świetnie! Nie przepadam za grami, które traktują o uczuciach, emocjach itp. ale ta jest naprawdę dobra. Nie jest to wybór między tak, nie, a aż dziewięć emocji, które będą się zmieniać na planszy, a hasła za każdym razem będą inne.

Podoba mi się to, że hasła są podzielone na trzy kategorie. Nie będzie tu żadnych żenujących i smutnych sytuacji. To nie jest łatwa gra i czasami nie jest tak prosto zdobyć punkty. Haseł jest wiele, a emocji, jakie mogą wywołać sytuacje, jeszcze więcej. Dzięki grze można lepiej zrozumieć osoby biorące udział w grze i to, jak mogą się czuć. Wyobraź sobie, że "przegrywasz" z babcią poprzez grę wideo. Jakich emocji doświadczysz? Jak będą się czuli inni gracze? Możesz poczuć wiele emocji poprzez grę, a Feelinks pozwala poznać nie tylko innych graczy, ale także siebie.

Najważniejszym celem Feelinks nie jest zdobywanie punktów, ale komunikowanie i konfrontowanie swoich uczuć. "Dlaczego?", "Dlaczego? ", "Jak?" Te pytania są często zadawane więcej niż raz. Ważne jest, aby przeprowadzić o tym rozmowę i poznać się jak najlepiej. Jest to typowa gra z serii poznaj siebie. Bawcie się dobrze!

Skalowalność i replayability

Feelinks jest świetny zarówno dla dużych, jak i małych grup. Karty drużynowe sprawdzają się znakomicie. Ponieważ wszyscy głosują jednocześnie, nie ma przestojów. Mamy wiele kart sytuacyjnych, każda z nich zawiera trzy sytuacje. Ten tytuł wymaga sporej regrywalności. Emocje na planszy również mogą się zmieniać, co wymaga od graczy wyrażania swoich uczuć na różne sposoby. To nie jest gra, w którą można grać codziennie. Emocje nie są czymś, co może tak mocno trzymać graczy przy planszy.

Podsumowanie gry Feelinks

Feelinks to gra, która skupia się na emocjach i wyrażaniu siebie. Gra sprawdza się, jeśli poznajemy się w grupie, takiej szkolnej. Ta gra mnie zaskoczyła, mimo że nie lubię tego typu gier. Feelinks to najlepsza opcja, jeśli szukacie czegoś podobnego.

Plusy

  • Jest dużo interakcji
  • System głosowania i punktacji
  • To najlepsza gra, w jaką grałem o emocjach
  • Jest wiele haseł do wyboru

Minusy

  • Grafika - trochę odrzucająca
Przydatne linki

Tutaj możesz znaleźć najtańszą grę!

Link do strony wydawcy

Hunowie z Funiverse

Jesteśmy wdzięczni Funiverse za dostarczenie nam egzemplarza do recenzji!

To świetny pomysł! Podziel się:

  • Share on Twitter (Otwiera nowe okno)
  • Udostępnij na Facebooku (Otwiera nowe okno)
  • Share on Reddit. (Otwiera się w nowym oknie)
  • Share on Pinterest (Otwiera się w nowym oknie)