Ilu z nas chętnie jadłoby mniej mięsa, cukru i mleka, gdyby to było łatwe? Od zeszłego roku staramy się poprawić jakość żywienia. Choć mamy pewne sukcesy, to nadal jest wiele tematów, które z trudem udaje nam się poruszyć. Na przykład chleb. Nie wiedziałam, że istnieje sposób na znalezienie idealnego chleba bezglutenowego. Ponadto większość gotowych chlebów jest zbyt przetworzona i obciążona chemią. Jeśli chcesz drastycznie zmienić swoją dietę, co z goframi i naleśnikami? Co z pierogami, kluskami i wszystkimi innymi przepisami w polskim stylu, które dzieci uwielbiają?

Podziwiam matki z małymi dziećmi z alergiami lub innymi chorobami, które muszą zmienić swoją dietę. Nie jestem kucharką, więc spędzanie godzin w kuchni na gotowaniu podwójnych posiłków byłoby dla mnie sporym dramatem. Ale... Jednocześnie... Więcej na ten temat napiszę w osobnym poście, bo zasługuje on na więcej niż jeden akapit. Dziś jednak chcę Wam opowiedzieć o mamie, która wyszła naprzeciw wszystkim naszym potrzebom.

Marlena to mama, którą wielu z Was mogło poznać dzięki stronie Makoweczki.pl. Miesiącami stawała na głowie tworząc pyszne dania dla swojej córki. Jednak ze względów zdrowotnych musiała zrezygnować z mleka, glutenu i cukru. Z osobistego doświadczenia wiem, że zrobiła wszystko, aby jej córka mogła zjeść lody, ciastko na deser, a latem świeżą bułkę na śniadanie. Makibook z przepisami Marleny udowodnił, że można jeść chleb, ciasta, gofry, ciasteczka i lody unikając jednocześnie cukru, glutenu i mleka. Podzieliła się również wiedzą o tym, gdzie znaleźć i jak stosować zamienniki "bez".

20% zniżki na hasło - WIKILISTKAMakibooka. TUTAJ dostępne do 7.04.2019.

Cudowna zdolność Marleny do wyeliminowania guzka Lenki poprzez zmianę diety jest tym, co przekonało mnie do wprowadzenia zmian. Od jakiegoś czasu cierpię na problemy z tarczycą i powoli robię postępy w kierunku wprowadzenia zmian w stylu życia z uwzględnieniem diety. W ten weekend będziemy piec bezcukrowe, bez nabiału i bezglutenowe bułeczki od Makibook, a na deser czekoladowe ciasteczka z awokado. Mam dla Was zniżkę w wysokości 20%: WIKILISTKAMakibook. TUTAJ dostępny do 7.04.2019 r.

Możesz wesprzeć moją pracę, kupując mi raz na jakiś czas wirtualną kawę wspierającą, bez zobowiązań.

Jesteśmy wdzięczni!
Podobał Ci się ten post? Proszę, podziel się nim i poleć go swoim znajomym. Będziecie wielką pomocą!