Kultowy projekt wózka-parasola Elodie Details nie ma sobie równych. A co z funkcjonalnością? Jak sprawdzają się w praktyce?

Kiedy Wiki była niemowlakiem, miałam tęsknotę za wózkiem Elodie Details. Jednak starsza wersja z podwójnymi kołami z przodu powstrzymywała mnie. Byłam zaskoczona, że można nim wygodnie jeździć. Kiedy pojawiła się wersja Elodie Stroller 3.0 z pojedynczymi kołami z przodu, wiedziałam, że muszę Wam ją pokazać. Midnight Bells to pierwsza rzecz, o której pomyślałam, gdy zobaczyłam najnowszą kolekcję. ?

Elodie Details "wózek parasolka" - JAK SIĘ FUNKCJONUJE

Po pierwsze, wybrany przez nas model wózka ma bardzo obszerne siedzisko. Była to dla nas kluczowa cecha. Mia jest większym dzieckiem, więc wózek ma służyć do dłuższych spacerów i wyjść. Star musiałby być na moich rękach, gdyż musiałabym nosić Star. Wolę nosić w wózku słodką wagę 17 kg. Mimo, że wózek Elodie może być używany przez dzieci już od 3 lat, Wiki, 7-latka, pokazuje, że może z niego korzystać. ?

Mój ulubiony mechanizm regulacji oparcia to taki z rączką.

Oparcie Elodie Details składa się na płasko, a my możemy je podnieść, aby powierzchnia spania była naprawdę wygodna. Podnóżek pozwala na wygodny odpoczynek nawet dużym niemowlakom i można go ustawić "po łuku" na łóżku. Regulacja podnóżka odbywa się za pomocą dwóch przycisków ukrytych z boku. Aby podnieść go do góry, wystarczy nacisnąć przycisk.

Do wózka Elodie dołączone są 5-punktowe pasy bezpieczeństwa oraz materiałowe nakładki pasujące do wybranego wzoru. Pasy nie są regulowane i można je zapiąć tylko za pomocą 3-punktowych pasów. Nie ma to jednak wpływu na użytkowanie wózka Elodie.

Mamy teraz ogromny "antypaparazzi", który można rozpiąć i rozłożyć. Daszek zakrywa wózek prawie w całości, więc osłona przeciwdeszczowa jest dla mnie zbędna. Wykonany jest z materiału z filtrem SPF50, który chroni dziecko przed promieniami słonecznymi. Można go złożyć, aby odsłonić okienko, które pozwala widzieć dziecko. Wózek i siedzisko są sprytnie połączone ze sobą, dzięki czemu chronią przed deszczem lub wiatrem i stanowią wygodne miejsce do odpoczynku. Obok budki znajduje się poręczna kieszeń, która może być wykorzystana na drobne przedmioty i jest zapinana na magnes.

Elodie to świetny wózek spacerowy typu parasolka. Dobrze się prowadzi i bardzo dobrze zbiera. Wygodnie jeździło się z moją 17-kg córką w środku Jest stabilny, co jest ważne. Jest to bardzo ważne dla starszych dzieci, które uwielbiają zwijać się na siedzisku przed odpoczynkiem na już złożonym. Ten wózek jest bardzo stabilny w porównaniu z innymi, które widziałam.

To są 3 rzeczy, które pokochałem z perspektywy smartmama.

Uchwyt do przenoszenia złożonego wózka jest umieszczony w pierwszym, dzięki czemu może służyć jako "rączka", dla starszych dzieci, które z nami spacerują. Jest to szczególnie przydatne w miastach, gdyż wózek Elodie Details został zaprojektowany jako wózek-parasol. Do jego prowadzenia najlepiej używać obu rąk, jeździ się w ten sposób wygodniej. Nawet dla urwisów trzymanie za rączkę jest dobrą alternatywą dla "daj mu rączkę", co zwiększa bezpieczeństwo. ?

Druga była dołączona do wózka. Była to torba do przechowywania lub przenoszenia, która może służyć do zabezpieczenia go podczas podróży.

Trzeci Marka Elodie Details oferuje szeroki wybór akcesoriów, które pasują do ich wózków i są dopasowane zarówno stylistycznie, jak i funkcjonalnie. Możemy dokupić opaskę dla młodszych dzieci (nie ma jej w zestawie), a dla siebie uchwyt na kubek (oczywiście mam!). W ofercie znajdziemy miękkie wkładki do wózka, zimowe śpiworki, kocyki i mufki. Mini plecak w stylistyce wózka jest moim ulubionym. Uwielbiam też termos, który zabieram na spacery (miłośnicy gorącej herbaty zrozumieją ;)). to strona Scandinavian Baby, polskiego dystrybutora Elodie. Polecam przyjrzeć się naszemu wzorowi śpiworka, bo jest teraz o połowę tańszy! ).

Mijenki koszulka Chmurrra Burra, a buty dla dziewczynek Bobux

JAKOŚĆ - Czy wózek Elodie jest wart swojej ceny?

Trudno temu zaprzeczyć! Jest dopracowany w szczegółach i wykonany ze świetnych materiałów. Różnica w stosunku do wózków o połowę tańszych jest widoczna na pierwszy rzut oka. Wózek Elodie jak dla mnie nie grzechotał, nie łaskotał. Również materiał siedziska jest dużo mocniejszy i trwalszy. Takie mam wrażenie, gdy wypróbowuję wózki wyższej jakości.

Design to kolejny ważny aspekt. Ten wózek jest naprawdę piękny. Jest również dostępny w wielu kolorach i wzorach. Możesz go również dostać z ramą w kolorze złotym, czarnym lub miedzianym. To dodaje szykownego akcentu do wózka.

Co byś zmienił w wózku Elodie Details Stroller 4.0?

Po pierwsze, kosz. Dostęp do niego powinien być możliwy, np. z boku, gdy siedzisko jest złożone do spania. Obecnie nie ma do niego dostępu, gdy maluch zasypia. To niesamowite, że nikt tego nie zrobił. Myślę, że można zamontować dodatkową blokadę z boku .....

Chciałabym też móc regulować wysokość pasów i mieć możliwość zapięcia ich w formie 3-punktowej. Oboje jesteśmy średniego wzrostu (163 cm i 183 cm) i wygodnie nam się prowadzi wózek. Jednak ta funkcjonalność jest ważna dla rodziców.

Dla kogo przeznaczony jest wózek Elodie Details? Czy warto się nim zainteresować?

Nie jest to najmniejszy wózek, ale jest oszałamiający. Jest bardzo długi po złożeniu (szczegóły podaję poniżej) i waży 9 kg. Są mniejsze wózki, które ważą tylko 6kg. Te 3 kg różnicy naprawdę czuć. Polecam Elodie na okres 18-24 miesięcy. Elodie to najlepszy i najpopularniejszy wybór z dostępnych.

W tym wieku dziecko potrafi już całkiem sporo chodzić, wchodzić po schodach za rękę i co najważniejsze, nadal ucina sobie drzemki w ciągu dnia. Nadal nie nadaje się na małe nóżki, ale długie wędrówki. Wózek Elodie to mądry zakup w okolicach 2 urodzin. Ma duże siedzisko i będzie służyć ci przez długi czas, nawet jeśli używasz go tylko sporadycznie. Składa się na płasko, więc nawet 3-miesięczne dzieci mogą być bezpiecznie przewożone w nim. Nie chodzi o wygodę, ale mamy będą chciały wybrać wózek, który jest lekki, kompaktowy, łatwo się składa i można go używać jedną ręką.

PLUSY Wózek Elodie Details Stroller 3.0.

 • Pojedyncze koła z przodu z możliwością blokady
 • Bardzo duże siedzisko, które można rozłożyć do spania
 • regulowany podnóżek
 • Duży daszek z filtrem UV, okienkiem i kieszenią
 • Mechanizm odchylania oparcia
 • JAKOŚĆ
 • DESIGN
 • uchwyt dla młodszych dzieci
 • Stabilność
 • Torba transportowa w zestawie
 • Masz możliwość doczepienia, ale nie jest to obowiązkowe. Przy starszych dzieciach utrudnia to wejście do wózka. Miło jest mieć ten dodatkowy element.
 • Możliwość łączenia z akcesoriami z tej samej linii
 • Wygodne składanie i rozkładanie

MINUSY wózka Elodie Details Stroller 3.0

 • Dostęp do kosza nie jest możliwy po rozłożeniu siedziska
 • Długość po złożeniu
 • Paski można regulować tylko na wysokość
 • Uchwyty mogą być regulowane na wysokość bez żadnych modyfikacji

Elodie Details Stroller 3.0 - PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE:

Wymiary po rozłożeniu wózka: 50x64x100cm

Wymiary wózka po złożeniu: 28x33x110cm

Waga wózka: 9kg

Wymiary siedziska: Szerokość 33cm, Regulowana głębokość 21-36cm

Wymiary oparcia: szerokość 31cm, wysokość 46cm

Średnica kół: 16cm z przodu. Pojedyncze. Zamykane i łatwo zdejmowane ze stelaża Tylne podwójne.

Elodie Details Stroller 3.0 to dla mnie najlepsza opcja jako "ostatni" wózek. Piękny design, świetna jakość i duże siedzisko. W tej samej linii graficznej znajdziecie wiele akcesoriów, które przydadzą się zarówno mamie jak i dziecku. Za to należy się ogromny plus.

Możesz wesprzeć moją pracę, kupując mi raz na jakiś czas wirtualną kawę wspierającą, bez zobowiązań.


Jesteśmy wdzięczni!
Podobał Ci się ten post? Proszę, podziel się nim i poleć go swoim znajomym. Będziecie wielką pomocą!