Jak ubierać rodzeństwo na co dzień? Jak ubierać rodzeństwo na co dzień i na zdjęcia "Monia, jak to wygląda u Ciebie?" pytacie mnie często. W dzisiejszym poście odpowiem na wiele Waszych pytań i przedstawię szybką ściągę, która pomoże Wam zaplanować szafę do zdjęć.

Jak wygląda sytuacja u nas?

Wiki jest wysoka, szczupła i delikatna. Drobna, ale z długimi rękami i nogami od zawsze. Jestem wielką fanką sukienek i istotą o wyrafinowanym guście modowym. Wolę nie ingerować w ich codzienny ubiór.

Miś-bąbel "czort". Roześmiana dziewczynka z dwiema bródkami lub charakterystycznymi lokami. Słodki, niewinny urwis o miękkim, często dziecięcym, ciele. Nie przestaje się ruszać jak dwulatek, a akrobatyka jest u niej na porządku dziennym. Trudno nie zauważyć, że brudzi się przez cały dzień.

Trudno byłoby mi dobrać do nich takie same stroje jak np.

Biorąc pod uwagę, że nasze dzieci są różne, tak jak ludzie, nie jestem w stanie ubierać ich codziennie tak samo. Nie przeczę, że to robię, ale mogą mieć 2-3 komplety w tym samym zestawie. W większości sklepów są w tej chwili skrojone "w tym samym obszarze".

JAK UBIERAĆ RODZEŃSTWO NA ZDJĘCIACH/ SESJACH ZDJĘCIOWYCH

Mam jednak pewien patent, który doprowadziłam do perfekcji. Wynika to z faktu, że moja praca wymaga ode mnie robienia mnóstwa zdjęć każdego dnia. Nie mówię tu o typowych sesjach, które planuję z wyprzedzeniem, wybierając odpowiednią lokalizację i tworząc odpowiednie kreacje (o tych później), ale o codziennym zatrzymywaniu chwil.

Dzieci, które są ubrane tak samo lub niemal identycznie często wyglądają na zdjęciach uroczo. Nie zawsze jest to możliwe, dlatego zwracam uwagę na to, aby zestawy, które wybieram w parach dla moich dziewczynek były bardzo podobne kolorystycznie. Dzięki temu mogę uzyskać fajny, harmonijny efekt na zdjęciach, nawet jeśli zestawy są zupełnie różne.

Choć na co dzień nie zwracam na to większej uwagi, to pakując się na wyjazdy dbam o to, by mieć spójną organizację ubrań. Poza tym upewniam się, że wybieram zestawy, które można mieszać i dopasowywać do różnych strojów. W ten sposób oszczędzasz miejsce, a jednocześnie możesz z łatwością korzystać ze swoich akcesoriów. ?

ZASADY, KTÓRYMI KIERUJĘ SIĘ WYBIERAJĄC UBRANIA DLA RODZEŃSTWA

  • podobne kolory, często w różnych odcieniach
  • Podobne style lub, z drugiej strony, różne style
  • odniesienia do szczegółów, akcentów
  • Ubrania dopasowane do dziecka, jego preferencji, sylwetki i aktywności

Mam na przykład zdjęcia z naszej ostatniej wizyty w Międzyzdrojach.

Kupiłam Wiki koralową spódnicę ze sklepu 5.10.15. Bluzka była w paski. Kwiaty miały być nawiązaniem do kolorów mojej spódnicy. była torebka - pomarańczowa. Dla Miśka wybrałam długie, cienkie, haremowe spodnie (są genialne!). tshirt z ozdobnymi klapkami. Obie te rzeczy były powiązane kolorystycznie ze strojem Wiki. Poza tym wszystko (i wszystkie inne zabrane ubrania) pasowało do moich letnich zszywek - jeansowych katan.

Przy okazji zamówiłam dla dziewczyn dwie bransoletki i wciąż czekam na kolejną paczkę. Ostatnio odkryłam kilka naprawdę świetnych przedmiotów za bardzo małe pieniądze (gumki i spinki, a także portfele, torebki i portmonetki). Warto często zaglądać na 5.10.5, bo widzę, że wiele z przedmiotów, które wybierałam teraz jest do 40% taniej!

PUŁAPKA, NA KTÓRĄ TRZEBA UWAŻAĆ -.

Choć wydaje się, że to najlepsze rozwiązanie, te same ubrania mogą być trudne do sfotografowania. Jeśli nie masz wprawy w robieniu zdjęć, możesz skończyć z odwrotnym efektem. Problem z fotografowaniem rodzeństwa polega na tym, że musisz trzymać je blisko siebie (muszą razem zmieścić się w kadrze), a dzieli Cię tylko jeden krok od posiadania nieostrego zdjęcia, na którym nie wiadomo, kto ma ręce czy nogi.

Tak, na sesję wybrałam białe sukienki. Ale po pierwsze dlatego, że była to sesja w specyficznym, kontrastowym otoczeniu. Po drugie dlatego, że większość zdjęć będzie robiona przeze mnie, wiem już na co zwracać uwagę (np. delikatna co najmniej odległość między dziećmi, gra światła).

KWESTIE IDEOLOGICZNE CZYLI SZANUJMY SIĘ NAWZAJEM

Często pytacie mnie jak ubieram swoje dzieci pod względem ideologicznym. Myślę, że nadszedł czas, aby odpowiedzieć na te pytania. Powiem Wam, że wierzę w wolność wyboru. Wierzę w wolny wybór, nawet jeśli chodzi o dzieci. Pozwalam im podejmować własne decyzje, jeśli tylko mogę. Upewniam się, że biorę pod uwagę ich życzenia, kiedy kupujemy zdjęcia do sesji. Jednak informuję je również o pewnych warunkach, które dany przedmiot musi spełniać. Jeśli mamy wybierać ubrania do codziennego użytku, korzystam z tego, że Miś nie ingeruje w moje wybory. Zamiast tego Wiki często pracuje w ramach pewnych ustaleń (budżet, styl ubrania). Pozwalam im podejmować własne decyzje. Jeśli są zachwycone pomysłem noszenia tej samej sukienki, kupuję dwie. Kupię dwie takie same sukienki, jeśli jedna dziewczynka chce szorty i koszulkę, a druga sukienkę. Mają granice, których muszą przestrzegać. Nie chcę ingerować w ich życie na podstawie "tak, bo tak" i "bo ja tak chcę".

Wierzę, że ten szacunek dla ich preferencji i niezależności jest głównym powodem, dla którego są w stanie mnie szanować, gdy proszę ich o skupienie się na kilka minut lub o założenie pewnych ubrań. Zazwyczaj nie muszę ich prosić o bunt w danym dniu. ?

Kurcze, patrzę na te zdjęcia i .... Brakowało mi takiego kadrowania. Lifestylowych, ale z taką nutką szczegółowości. Lubię uwieczniać takie chwile i chyba muszę to robić częściej. Chcecie zobaczyć więcej takich sesji ?

Możesz wesprzeć moją pracę stawiając mi wirtualną kawę. To jest darmowe i nie musisz nic kupować.


Jesteśmy wdzięczni!
Podobał Ci się ten wpis? Proszę, podziel się nim i poleć go swoim znajomym. Będziecie wielką pomocą!