Krzyż i koło w nowym wymiarze! Przedmiotem gry jest ułożenie 5 symboli poziomo, pionowo lub po przekątnej. Nie będzie to łatwe. Musisz umieścić symbol przeciwnika na każdej ułożonej przez siebie płytce. Możesz układać kafelki jeden na drugim, dzięki czemu rozgrywka odbywa się w trzech wymiarach. Każdy ruch może drastycznie zmienić sytuację na planszy i może zadecydować o zwycięzcy.

Trexo

Czas gry: 15 minut
Wydawca Egmont
Wiek: 7+
Liczba graczy: 2
Mechanika: płytki do gry
Tematyka: tic-tac-toe

Zawartość gry:

  • Podręcznik
  • 45 płytek z symbolami O i X
  • Gra

Wdrożenie

Strona Trexo gra została wykonana w prosty, minimalistyczny sposób. W średniej wielkości pudełku znajdziemy planszę, kafelki i instrukcję. Każdy kafelek jest podobny do pozostałych, przedstawiając symbol X i O. Same płytki nie są zbyt ciężkie, a symbole są dobrze namalowane. Wydawca przygotował nam ładne foremne etui, w którym bez problemu możemy trzymać wszystkie płytki. Trudno się tutaj bardziej rozwodzić. Jak na tak prostą grę, wykonanie stoi na wysokim poziomie.

Gameplay

Podobnie jak w klasycznym tic-tac-toe, gracze wybierają symbole, którymi chcą grać. Osoba z symbolem X rozpoczyna grę. Gracze na zmianę umieszczają płytki na planszy lub na innych płytkach!

Gracz nie może położyć płytki na jednej płytce. Musi zakryć jeden symbol na każdym kafelku. Każdy gracz musi ułożyć pięć takich samych symboli w jednej linii. Mogą one układać się w linii poziomej, pionowej lub ukośnej.

W Trexo może grać dwóch graczy. Jednak młodsi gracze nie powinni mieć z nią problemów. Ze względu na możliwość układania płytek na wierzchu, ta gra jest bardzo replayable. Dodaje to do gry wspaniały element 3D, który wygląda bardzo obiecująco. Gra była bardzo przyjemna zarówno dla młodszych (wiek 8 lat) jak i starszych (wiek 40+). Rozgrywka trwa zaledwie 15 minut.

Podsumowanie

Trexo to świetna gra logiczna dla każdego przedziału wiekowego. Mimo tak prostych zasad, gra z wymagającym przeciwnikiem nie jest taka łatwa. Każdy ruch musi być dokładnie zaplanowany, bo nie wiadomo czy przeciwnik dołoży nowy kafelek do planszy, czy inne kafelki już położone. Bardzo dobre wykonanie i ciekawa rozgrywka. Idealnie nadaje się na prezent na święta!

Pros

  • Jest bardzo prosty
  • Dobrze zrobiony

Minusy

  • Trudno jest znaleźć jakiekolwiek ??? ?

Podziękowania dla Wydawnictwa Egmont, za egzemplarz recenzencki!

Zapraszam do lektury kolejnych recenzji już wkrótce.
Jeśli chcecie być na bieżąco, to proszę polubić
Stronę na Facebooku ??? ?

KubaGra na Facebooku

To świetny pomysł! Podziel się:

  • Share on Twitter (Otwiera nowe okno)
  • Udostępnij na Facebooku (Otwiera nowe okno)
  • Udostępnij na Reddit (Otwiera nowe okno)
  • Udostępnij na Pinterest (Otwiera nowe okno)