Dzisiejszy tekst jest nieco inny, gdyż na tym blogu zawsze pojawiają się recenzje gier planszowych. Tym razem jednak tekst poświęcony jest książce. Ale nie byle jakiej książce. Pamiętnik A Puzzling Adventure

. Książka ta zawiera różne zagadki dla dzieci. Pomimo tego, że jestem już nieco starszy, postanowiłem przeczytać książkę i przekonać się, dlaczego ten gatunek jest tak popularny.

Dziennik: Podróż pełna zagadek

Przygoda i fabuła

Pamiętnik: A Puzzled Journey to historia Karoliny i Kazika, ich rodzeństwa oraz towarzyszki wydry Hiacynty. Wyruszają oni w podróż, aby wytropić skradzionego robota. Robot nie jest zwykłym robotem. Tworzy zagadki ze wszystkiego, co widzi. Jedynymi wskazówkami, które rodzeństwo ma, aby znaleźć złodzieja, są zagadki.

Historia jest bardzo wciągająca, a zagadki to świetna zabawa. Przygoda ta będzie hitem wśród dzieci. Z chęcią będą czytać książkę i rozwiązywać zagadki. Ważne jest to, że nie jest ona nudna. Książka byłaby niczym, gdyby była. Zagadki są związane z książką, więc można się poczuć jak podczas pościgu za złodziejem.

Książka jest napisana prostym językiem. Pamiętaj, że docelowym odbiorcą tej książki są dzieci ????. Dzieci nie będą się nudzić, jeśli będzie wiele ciekawych sytuacji lub odniesień.

Zagadki w The Journal: Zagadkowa Podróż

Zagadki w tej książce stanowią pierwszy plan fabuły opowieści. Są one bardzo pomysłowe i zaskakujące. Jest wiele poziomów trudności. Niektóre są łatwe, a inne wymagają myślenia. Ponieważ nie są one tak oczywiste, jak się wydaje, należy podchodzić do nich z głową.

Razem z moim bratem, lat jedenaście, sprawdziliśmy zagadki. Ich rozwiązywanie sprawiło mi wiele frajdy, a mój brat chyba bawił się jeszcze lepiej. Dają ogromną satysfakcję, aż chce się iść dalej.

Jednak główną zaletą jest sprawdzanie odpowiedzi. Każda zagadka zawiera dwa obrazki, na których zakodowana jest odpowiedź. Z tyłu książki znajduje się specjalny dekoder, który można wyciąć, dzięki czemu możemy sprawdzić odpowiedzi na ostatnich stronach. Służy on do ustalenia naszego hasła, a następnie pokaże nam dwa symbole. Jeśli zgadzają się one z kolejnymi dwoma symbolami, to odpowiedź jest prawidłowa.

Wrażenia

Wrażenia zawsze zaczynam od przyjrzenia się wykonaniu. Nie zapominajmy więc o tym. Ilustracje w książce są dobrze narysowane i wykonane w ładnym stylu. Mój brat daje ok, a ja daję ok. Historia jest prosta i przejrzysta, ale mimo to udaje się utrzymać zaangażowanie czytelnika w opowieść. Łatwo się czytało i nie nudziłam się. Najlepszą częścią książki są zagadki. Są one bardzo dobrze zaprojektowane. Zagadki sprawiają wiele radości i będziesz chciał rozwiązać więcej. Jest ich wiele, a w całej historii znajdujemy ich nawet 40.

Dekoder to świetne narzędzie, które pomoże nam znaleźć właściwą odpowiedź. Dzięki temu możemy rozwiązywać, aż znajdziemy prawidłową odpowiedź. Nie martwcie się!!! Na innych stronach internetowych znajdują się opisy i podpowiedzi.

Pierwszy raz czytałam taką książkę i była bardzo przyjemna. Na pewno będę czytać inne książki.

Podsumowanie

Diary: A Puzzled Journey to świetny wybór dla dzieci. Mogą one czytać książkę samodzielnie lub z rodzicami. Dla dzieci sprawdzi się idealnie, co bardzo polecam.