W ostatnim czasie udało mi się zorganizować wiele spotkań związanych z grą. W tym trzykrotnie grałem dla dzieci w szkołach. Zainspirowało mnie to do stworzenia serii, która skupi się na grach dla młodszych graczy. Skupię się bardziej na możliwościach gry i dlaczego jest ona popularna wśród dzieci. Następnie dodam opinię Szymona, 9-letniego chłopca z naszego domu. Młody gracz planszowy jest najlepszą osobą do recenzowania gry dla dzieci. Zapraszam do obejrzenia pierwszego wpisu o grze Totem!

Pierwszy wpis poświęcony jest m.in. Totemowi grze z Naszej Księgarni. Gracze będą zmieniać położenie poszczególnych segmentów totemu w taki sposób, aby zdobyć jak najwięcej punktów. Totem zachwycił wszystkie dzieci na ostatnim spotkaniu i prezentacji. Nie chciały oderwać się od planszy. Wszyscy grali i bawili się z uśmiechem na twarzy.

Totem

Czas gry około 20 minut

Liczba graczy: 2-4

MechanikaModyfikowanie totemów

Zawartość totemu:

  • Plansza
  • Elementy totemu
  • Karty
  • Pionki
  • Instrukcje

Rozgrywka z totemem

W grze Totem gracze będą wymieniać segmenty tytułowego totemu, aby zdobyć jak najwięcej punktów. Gracze będą mieli karty, którymi będą mogli zamieniać wybrane przez siebie segmenty. W każdej rundzie gracze będą losować kartę misji, na której będą mieli informacje o tym, jakie kolory segmentów będą punktowane. Zależy to od ich pozycji na koniec rundy.

Rozgrywka w Totemy rozpoczyna się od tego, że rozdajesz wspomniane karty, a następnie odrzucasz jedną kartę ze swojej talii, aby nie mieć wszystkich możliwości (nie może to być karta typu usuń lub wymień). Naszą planszę i totemy umieszczamy na środku stołu. Są one ułożone w trójki (mają też symbole na odwrocie). To dzięki nim możemy określić, które segmenty muszą być obok siebie.

Gracze będą na przemian odwracać karty i zmieniać układ segmentów. Gracz może użyć swojej małej talii, aby znaleźć karty, które obniżają lub podwyższają wybrany segment o ile kwadratów. Może też zrzucić dowolny segment na jego dno lub usunąć najniższy kolor. Dany fragment totemu, który został usunięty, nie będzie brał udziału w ponownym ułożeniu w bieżącej rundzie.

Gdy na planszy pozostaną tylko trzy fragmenty totemu, runda się kończy. Karty misji są odkrywane, a punkty podliczane. Gracze otrzymują odpowiednią liczbę punktów w zależności od swojej pozycji. Gra może być rozgrywana tyle razy, ilu jest graczy. W przypadku gry dwuosobowej są cztery rundy.

Recenzja gry Totem

Totem to tytuł, który spodobał się m.in. zarówno mnie i mój młodszy brat od samego początku. W pudełku znajdziecie wiele bardzo pięknie wykonanych elementów. Kolory są bardzo żywe, a sposób rysowania przyjazny dla młodszych graczy. Na wszystkich kartach informacje to. wyraźnie napisane tak, aby dzieci nie będą miały problemów z czytaniem.

Rozgrywka w Totemie może być zrozumiała nawet dla 6-latków. W każdej rundzie gracze otrzymują inne karty misji, a następnie odrzucają jedną. Dzieci będą musiały inaczej zaplanować swoje ruchy, ponieważ układ elementów totemu zmienia się co rundę. Gracze będą próbowali wepchnąć swoje kolory na szczyt. Będą nam w tym przeszkadzać, co tworzy poziom rywalizacji. Totem nie jest tylko dla dzieci. Wielu dorosłych miało tyle samo zabawy co ja grając w nią.

Gra jest wysoce replayable, co oznacza, że można w nią grać wielokrotnie. Za każdym razem, gdy otrzymujemy nową kartę misji, zmienia się układ totemów. Każda runda będzie inna, więc dzieci nie będą się nudzić.

Spotkanie z dziećmi

Na szkolnej prezentacji gry totem wzbudził wiele kontrowersji. Kolorystyce i rozgrywce nie mogły się oprzeć dzieci. Stół do gry był cały czas zapełniony, a na widowni znajdowało się co najmniej pięć osób. Totem był grą z wyboru, a dzieci prosiły mnie, żebym przyniósł go następnym razem.

Czego uczy ta gra?

Gra uczy rywalizacji, a także pokazuje, że nie wolno tracić serca. Czasami nasze najlepsze części zostaną utracone na początku. Nie oznacza to jednak, że nie zdobędziemy więcej punktów niż nasi konkurenci. Totem to fajna gra, która może spodobać się każdemu, a szczególnie naszym młodszym graczom.

Tytuł ten był bardzo przyjemny pod każdym względem. Sprawdza się zarówno w przypadku starszych, jak i młodszych graczy. Nie jest nudny, jest piękny i trudno nam mówić o powtarzalności. Totem można wykorzystać do wspólnej rodzinnej zabawy z dziećmi. Dorośli nie będą mieli poczucia, że grają w "bezmyślną grę". Szymon, lat dziewięć, wymaga oceny. Dziecko jest najlepszą osobą do oceny gry dla dzieci. ??? ?

Ocena dziecka przez Simona

Szymonowi podoba się gra, bo jest kolorowa, dobrze wykonana i ma fajną mechanikę układania elementów totemu. Stwierdził, że zasady są łatwe do zrozumienia. Poleca Grę Totem swoim znajomym, bo bawi, uczy myślenia strategicznego i jest bardzo przyjazna. ?