Jakiś czas temu na rynku pojawiła się gra karciana, która cieszyła się dużą popularnością wśród właścicieli zwierząt domowych posiadających futrzaki. Mamy tu na myśli tytuł: "Najlepsza gra o kotach". Wówczas ze zdziwieniem odkryłam, że gier o tematyce psiej jest bardzo mało! A co z miłośnikami zwierząt? FoxGames właśnie wydało nową grę dla miłośników psów. The Best game for dogs jest interesująca!

Najlepsza gra dla psów

Czas gry 30 min Wydawca FoxGames
Wiek: 8+
Wiek według mnie:grałem w 7+, ale nie w 8+
Liczba graczy: 2-4
Mechanika: Zbieranie kart, zestawy
Psy tematyczne
Pobierz najtańszą grę tutaj!

Zawartość pudełka

 • 100 kart z psami
 • Instrukcja obsługi

Wykonanie gry w wersji dla psów

Pudełko od gry Najlepsza gra o psach zajmuje równie mało miejsca jak jej poprzedniczka. Standardowe pudełko wielkości średniej gry karcianej, idealnie nadaje się na zawartość, którą znajdziemy w środku. Są to dwustronne karty, na których znajdziemy właśnie tytułowe psy. Karty kolorowe, moim zdaniem dużo ciekawiej zaprojektowane niż to było w The Best Game About Cats. Zmieniła się również grafika i styl rysowania - możecie je porównać korzystając z recenzji poprzedniczki.

Pierwsze wrażenie jest świetne. Gra wygląda ładnie i prosto, tak jak można by się spodziewać po grze karcianej. Co prawda zasady są nieco bardziej skomplikowane niż w Kotach, ale za chwilę dowiecie się wszystkiego.

Zasady rozgrywki

Po przeczytaniu instrukcji zasady wydawały mi się nieco zagmatwane i trudne, ale gdy tylko weszłam do gry, wszystkie niejasności zostały rozwiane. Warto zaznaczyć, że tutaj zasady są zdecydowanie inne niż w wersji dla kotów, więc nie ma co ich porównywać na tej podstawie!

Każdy z graczy będzie wybierał z parku, który jest ogólnodostępnym polem gry. Dzięki temu będziemy mogli zbierać grupy psów z konkretnych ras. Jak widać, im więcej kart danej rasy psów mamy w swoim ogrodzie, tym więcej bonusów otrzymujemy. To nie jest dyskusja o sztuczkach, zabawach, czy zakopywaniu kości przez psy. Nagrodą będzie... więcej kości. To najlepsza nagroda, jaką może otrzymać psiak!

Każdy pooch posiada zdolność rasową, która może w jakiś sposób wpłynąć na rozgrywkę. Ma to na celu zachowanie prostoty. Te zdolności są kluczowe podczas gry i na końcu.

Recenzja Najlepsza gra o psach

Jak widać z poprzednich opisów The Best Game About Dogs prezentuje się dobrze, zarówno pod względem zasad, jak i wykonania. To co tu otrzymaliśmy to ciekawa i solidnie wykonana gra karciana z dynamiczną rozgrywką. Moim zdaniem właśnie takie tempo powinny zachować gry karciane, aby nie były zbyt nudne i nużące. Podczas gry spotkamy się z dość dużą ilością interakcji, ale nie tak wymyślnych, bo będziemy zbierać psy we własnym ogródku. Trzeba jednak kontrolować, co zbierają inni, by nie zostać w tyle.

Najlepsza gra o psach charakteryzuje się unikalną mechaniką zbierania kart, która nie karze osób ze słabszymi kartami. Choć zazwyczaj zbieramy to, co chcemy, to należy pamiętać, że wiele kart wyleci przy setupie. Im mniej osób, tym więcej kart dostaniemy. Mimo, że rozgrywka była szybka i dynamiczna, najprzyjemniej grało się w dwie osoby. Nigdy nie było przestojów ze względu na pozyskiwanie kart i dynamikę. Łatwo było też zobaczyć, co planuje mój przeciwnik.

Zarówno ten tytuł, jak i The Best Game About Cats to doskonałe gry karciane. Gra ma proste zasady i trochę negatywnej interakcji. Jest również wystarczająco krótki, aby być świetną grą dla dzieci lub jako tytuł rodzinny.

Podsumowanie Najlepsza gra o Psach

Najlepsza gra o Psach dynamiczna gra karciana nadaje się zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Zasady są łatwe do przestrzegania, ale nie mają negatywnej interakcji. Ta gra jest bardziej wolna od ingerencji niż The Best Game About Cats. Imponuje mi swoją prostotą, a także ciekawym wykonaniem. Tak właśnie powinny wyglądać średnie gry karciane! Tematyka jest obowiązkowa! Cud miód.

Pros

 • Fajna mechanika zbierania ras psów
 • Niski próg wejścia
 • Proste zasady
 • Piękny projekt graficzny
 • Skale działają dobrze
 • Tematy!

Minusy

 • Wyprodukowano niewystarczająco
Zapoznaj się również z.

Link do strony wydawcy

Grę można nabyć tutaj w bardzo niskiej cenie!

Sprint od FoxGames

Grę znajdziecie również na Planszeo!

Dziękujemy wydawnictwu FoxGames za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego!

To świetny pomysł! Podziel się:

 • Share on Twitter (Otwiera nowe okno)
 • Udostępnij na Facebooku (Otwiera nowe okno)
 • Udostępnij na Reddit (Otwiera nowe okno)
 • Udostępnij na Pinterest (Otwiera nowe okno)