Jak zapewne wiecie, koty chodzą własnymi ścieżkami. Kociak zgubił drogę i teraz błąka się po ulicach szukając swojego domu. Kotek nie wie gdzie iść ani jak wygląda jego dom, więc będziemy musieli pomóc mu go odnaleźć. O Kot w opałach to świetny tytuł do zabawy z dziećmi. Zapraszam do gry!

Kot w opałach

Zawartość pudełka

  • 4 puszyste małe kotki-pająki
  • karty dań, szczęście, pech
  • 16 płytek planszy
  • 18 żetonów domów
  • Instrukcja obsługi

Gra o kocie w tarapatach

Przed rozpoczęciem gry należy przygotować pole gry. Im więcej graczy bierze udział w grze, tym więcej kafelków wykorzystamy.

Celem gry Cat in Trouble jest odnalezienie domu kota. Zasady są proste, a rozgrywka dynamiczna i wciągająca. Każdy gracz zaczyna w rogu planszy na polu początkowym.

Gracze otrzymują również trzy żetony, które zdradzą pochodzenie domu kota. Nie wiemy czym są żetony, a dowiemy się tego dopiero w trakcie gry. Żetony będą zawierały informacje o wielkości domku, jego kolorze oraz o przedmiotach, które są do niego dołączone.

Gracz ma możliwość "żebrania" o jedzenie lub rzucenia karty ze swojej talii w celu poszukiwania domu. Poruszamy się na nieodkryty kafelek i odwracamy go, aby przesunąć nasz pionek. Poruszamy się po zielonych polach i wchodzimy do domku, aby przywołać jeden z naszych elementów. Przekazujemy nasze żetony jednemu z graczy. Gracz ten sprawdza, czy elementy pasują do domku, do którego weszliśmy. Jeśli tak, odwraca go i jesteśmy o krok do przodu!

Drugim krokiem jest dobranie kart na rękę. Jeśli jesteśmy na zielonym polu, to dobiera się jedną kartę, natomiast jeśli jesteśmy w domu, to dobiera się dwie karty. Jeśli wylosujemy kartę pecha, natychmiast przerywamy losowanie i bierzemy pod uwagę efekt.

Grę wygrywa gracz, który jako pierwszy wykorzysta wskazówki, aby dotrzeć do swojego domku.

Recenzja gry O kocie w tarapatach

O kocie w opałach to gra średniego kalibru w bardzo ładnej oprawie graficznej. Kocie oczy na pudełku z pewnością przyciągną uwagę każdego malucha. Cała gra utrzymana jest w podobnej szacie graficznej i kolorystyce, przypominającej nieco bliskie dzieciom bajkowe klimaty. Kolorowe kafelki, fajne karty i co najciekawsze puszyste pionki. Dzieci po otwarciu pudełka od razu się nimi bawią...mnie udało się powstrzymać ????

To lekki i prosty tytuł, który spodoba się dzieciom. Zasady są proste, a rozgrywka bardzo dynamiczna, więc dzieci nie będą się nudzić podczas zabawy. Gra pozwoli nam podejmować proste decyzje i nie wymaga skomplikowanego liczenia czy schematów. Dzięki temu nie zniechęci młodszych graczy.

Interakcja w About a Cat in Trouble przejawia się również w zajmowaniu pól lub wchodzeniu sobie w drogę. To dodaje trudności grze, bo trzeba zacząć kombinować.

Losowe kafelki i żetony reprezentujące elementy domu zwiększają regresywność do wysokiego poziomu. Ma to również znaczący wpływ na liczbę kart dociąganych podczas rozgrywki.

To nie jest gra, która nadaje się dla dużych dzieci czy dorosłych. Dla mnie była nudna i postanowiłam wybrać trudniejsze, ciekawsze pozycje. Istnieje wiele gier rodzinnych, które oferują większą różnorodność zarówno w mechanice, jak i tematyce. Ta gra skierowana jest do dzieci i tylko dzieci. Powiedziałbym, że tak dla wieku 7-14 lat.

Streszczenie gry: Kot w tarapatach

Gra zachwyca dzieci, ponieważ łączy w sobie takie elementy jak dedukcja z prostą mechaniką planowania i strategii. Gra będzie hitem wśród dzieci, które wciąż interesują się kotami. Gra o kocie w tarapatach to świetny wybór dla dzieci.