Sen Jest ważną częścią naszego życia, ale często jest zaniedbywany. Tutaj będziemy go tworzyć i manipulować nim. Ta gra to zabawa dla wszystkich grup wiekowych. Tytuł jest zarówno ciekawy jak i zabawny mechanicznie. Dzisiejsza recenzja to moja przyjemność. Czy jest to gra, która znajdzie się obok Splendoru i I Know Better? Zobaczymy!!!

Dream

Czas gry 20 minut
Wydawca: Nasza Księgarnia
Wiek: 8+
Liczba graczy: 2-5
Mechanika: Zagrywanie i wymiana kart
Marzenia: tematy
Pobierz najtańszą grę tutaj!

Zawartość:

 • Instrukcja
 • 54 karty krainy snów
 • Notatnik

Pięknie wykonane kartki

Na samym początku chciałabym ogromnie pogratulować Panu Marcinowi Minorowi, jego ilustracje są naprawdę cudowne, robią absolutnie niesamowite wrażenie!

Cała gra składa się z kart. Z tymi rysowanymi kartami nigdy nie będziecie się nudzić. Każda wartość karty (nie licząc kart specjalnych) ma swój własny rysunek. Mogą to być zarówno przytulane kotki, jak i bardziej mroczne stwory, a także sny. Poznanie zasad zajęło nam mniej niż 5 minut. Otrzymujemy również notes, który pozwoli nam zapisywać nasze wyniki podczas emocjonujących rozgrywek. To wspaniałe doświadczenie pod względem wydajności.

W jaki sposób grać w Sen?

Gra Sen jest bardzo prosta, krótka, ale jednocześnie naprawdę bardzo emocjonująca. Celem graczy będzie stworzenie jak najprzyjemniejszego snu, mam na myśli taki, w którym będzie najmniej kruków.
Każdy uczestnik gry otrzymuje cztery karty, ale tylko na dwie może rzucić okiem. Karty leżące zakryte przed graczem tworzą sen.

Możemy również wymieniać między sobą karty z zakrytych i odkrytych kart, które leżą na stole. Gracz może wybrać kartę z zakrytego stosu, zamienić ją z kartą ze swojego snu lub wziąć kolejną z zakrytej talii. Jeśli wybierze tę ostatnią opcję, ma dwie możliwości: zamienić kartę z jedną lub kilkoma swoimi wymarzonymi krainami lub odłożyć ją z powrotem na zakryty stos. Może też użyć akcji specjalnej z karty, którą właśnie znalazł. Właśnie poznałeś 90% tych zasad! Są one bardzo proste.

Chociaż Sen może wydawać się na początku nieco dziwny, to w rzeczywistości jest to świetna gra na zapamiętywanie i blef. Musisz zapamiętać, gdzie znajduje się zły lub dobry sen i wydedukować jego położenie. Musisz szybko pozbyć się kart z dużą ilością kruków (liczba na górze każdej karty), ponieważ runda kończy się, gdy jeden z graczy krzyknie pobudkę. Można to zrobić podczas jego ruchu. Po tym fakcie odkrywa się sen każdego gracza. Uczestnicy otrzymują teraz punkty karne w zależności od liczby kruków, które mają na swoich kartach. Kiedy gracz ma 100 kruków, gra się kończy. Gracz z największą ilością kruków wygrywa.

Przegląd gry Sen

Sen spodobał się wszystkim od samego początku ze względu na swoje wykonanie i prostotę. Rysunki na kartach są wręcz oszałamiające, a zasady intuicyjne i proste. Mimo dość spokojnej tematyki, rozgrywka generowała duże emocje. Jest to świetna gra w blef, przydaje się również umiejętność dobrego zapamiętywania, z pewnością przypadnie do gustu każdemu! Nic dodać nic ująć. Idealna jako przerywnik pomiędzy cięższymi tytułami. Świetna gra rodzinna, którą polecam każdemu. Dream przypomina mi Dixit pod względem wykonania, jednak osobiście wybrałbym Dream!

Pros

 • Proste zasady
 • Spokojna rozgrywka, która idealnie pasuje do atmosfery
 • Piękne ilustracje na kartach
 • Wciągająca strona

Minusy

 • Pewien element losowości
Sprawdź również

Link do strony wydawcy

To jest najtańszy sposób na zakup gry!

Lisek jeżozwierz z Naszej Księgarni

Dziękujemy wydawnictwu Nasza Księgarnia za przekazanie egzemplarza recenzenckiego!

To świetny pomysł! Podziel się:

 • Share on Twitter (Otwiera nowe okno)
 • Udostępnij na Facebooku (Otwiera nowe okno)
 • Udostępnij na Reddit (Otwiera nowe okno)
 • Udostępnij na Pinterest (Otwiera nowe okno)