Każdy gracz, który od czasu do czasu sięga po grę planszową, zna zapewne Pędzące Żółwie. W dzisiejszym poście nie chodzi o pędzące ślimaki, ale o inne ślimaki! W grze zobaczycie Ślimaki i mięczaki. Jest to gra dla dzieci od wydawnictwa Nasza Księgarnia. Będzie też wyścig, tajemnicze kolory i emocje. Jaki jest urok Ślimaków? Czy jest to dobra gra dla dzieci? Musi być dobra, bo otrzymała nagrodę gry roku dla dzieci w 2019 roku.

Mięczaki to Ślimaki.

Zawartość pudełka

  • 4 kolory kostek do gry
  • 6 drewnianych ślimaków
  • 6 znaczników graczy
  • 40 żetonów śmieci
  • Gra

Realizacja

Snails to Molluscs to gra wykonana naprawdę solidnie. Mamy tu duże drewniane ślimaki w sześciu różnych kolorach. Fajnie, że są wykonane z tak twardego materiału, bo gdyby były kartonowe lub plastikowe, to dzieciaki bardzo szybko by je zniszczyły. To naprawdę ważny element wykonania, bo gra jest przeznaczona głównie do zabawy z dziećmi.

W ofercie można znaleźć również kolorowe sześciościenne kostki w różnych kolorach. Niestety te nie są już drewniane. Do gry mamy jeszcze kartonowe żetony i znaczniki. Są dobrze wykonane, mają fajną linię i jasne kolory. Bardzo podoba mi się to, że śmieci są oznaczone znacznikami punktów. To jest takie fajne!!! Cały wyścig odbędzie się w lesie, w którym porozrzucane są śmieci. Zwycięzcą gry jest ten, kto zbierze najwięcej śmieci (punktów). Jest to świetny sposób, aby nauczyć dzieci o zaśmiecaniu lasu.

Plansza jest kolorowa, wytrzymała, ładna i czytelna. Dzieciom spodoba się ściganie po tej trasie wyścigu.

Gra jest dobrze wykonana i solidna. Spodoba się młodszym dzieciom, dzięki swojej linii i ładnym elementom. Rodzice również ją pokochają, bo dzięki swojej jakości starcza na długo.

Gameplay

Ślimaki to mięczaki to trwająca około 20 minut gra, w której od dwóch do sześciu graczy weźmie udział w wyścigu ślimaków. Gracz, który po dwóch wyścigach zdobędzie najwięcej punktów (zebranych śmieci) wygrywa grę. W tym wyścigu nie należy się jednak spieszyć, jak w bardzo popularnej grze Pędzące żółwie. Tutaj gracz, który gra najwolniej, zdobywa więcej punktów. Dlaczego? Bo ma więcej czasu na spokojne "zbieranie" rozrzuconych śmieci. Każde pole w grze będzie dawało punkty na koniec gry - im dalej do mety, tym lepiej.

Grę rozpoczynają gracze losując w tajemnicy kolory ślimaków. Każdy z graczy wykonuje swoją kolej i toczy cztery kostki. Następnie decyduje, w zależności od koloru, co chce. Może poruszyć ślimaka, który jest w danym kolorze lub ruszyć się z obszaru wskazanego przez kolor na jego kostce. Pamiętaj, że najszybszy gracz wygrywa grę! Następnie należy poruszyć ślimaki innych graczy.

Wyścig kończy się, gdy wszystkie ślimaki przekroczą linię mety. Punkty przyznawane są graczom w ilości wskazanej na każdym polu, na którym stoi wybrany przez nich ślimak. Wyścig jest teraz powtarzany z tymi samymi zasadami. Po zakończeniu drugiego wyścigu sumujemy punkty, aby wyłonić zwycięzcę. Grę wygrywa gracz, który ma najwięcej punktów.

Recenzja gry Ślimaki to mięczaki

Snails are Molluscs to szybka i prosta gra, skierowana głównie do młodszych odbiorców. Wykonanie tytułu oceniam na bardzo dobry z plusem. Elementy są solidnie wykonane, kolorowe, a do tego uczy sprzątania! Wygląda znacznie lepiej niż znane wszystkim Pędzące żółwie. Dzieciakom na pewno spodobają się Ślimaki w takiej kresce. Na pewno nie wyglądają jakby dopiero co wyszły z kałuży po deszczu ????

Rozgrywka jest bardzo prosta, więc Wasze dzieci nie będą sfrustrowane. Prawdopodobnie same by to rozgryzły, gdyby zasady były proste. Podoba mi się fakt, że gracz, który pierwszy przekroczy linię mety nie wygrywa. To dodaje do gry warstwę kombinatoryki i prostego zakłócenia. Czasem trzeba zdecydować, czy poruszać się z kolorem ślimaka, czy z polem... i jak to wszystko zoptymalizować. To prosta gra, w którą mogą grać dzieci i która nauczy je strategicznego myślenia. Gra dla dzieci jest świetna, jeśli bawi i uczy.

Ta gra jest nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Ta gra jest wolna od wszelkich negatywnych ingerencji i forów. Wszyscy będą się dobrze bawić przy sprzątaniu lasu i grać jak równy z równym.

Gra została nominowana do nagrody Dziecięca Gra Roku 2019. To świetny tytuł, który bawi i uczy, a do tego świetnie wygląda.

Mogę jedynie narzekać na brak urozmaicenia. Nie mamy żadnej możliwości zmiany pól, punktów, czy innych rzeczy, które dałyby nam różnorodność w każdej rozgrywce. Zawsze zaczynamy z dokładnie takim samym ustawieniem.

Podsumowanie gry Ślimaki to mięczaki

Ten tytuł jest uwielbiany zarówno przez rodziców, jak i dzieci. To świetny sposób na wspólną zabawę z dziećmi. Jest to obowiązkowa pozycja dla dzieci, które uwielbiają się bawić lub jeśli chcesz je wprowadzić w świat. Uczy rywalizacji i strategicznego myślenia. Jest również piękna! O co więcej można prosić?