Raaaaaaaaaaaar!!! Kolejna gra o dinozaurach! Jest wiele gier planszowych o tej tematyce. I jest ich jeszcze więcej. Tym razem jest to gra dwuosobowa, która skierowana jest do młodszych graczy. Dowiedzcie się jak bawiłam się podczas jedzenia Diplodoka. Zapraszam do zagrania w Jurassic Snack.

Jurassic Snack

Czas gry: około 15 minut
Wiek: 7+

Mechanika -poruszanie się po planszy, odnajdywanie żetonów
 

Zawartość pudełka

  • 4 Deska pastwiskowa (3x3 kwadraty).
  • 10 Figurki Diplodoków
  • 2 Figurki T. rex
  • 28 żetonów trawy
  • Instrukcje

Rozgrywka

Przed rozpoczęciem gry trzeba oczywiście przygotować pole gry. Z 4 plansz robimy kwadrat, rozkładamy trawę i po 4 diplodoki w kolorze niebieskim i żółtym na wyznaczonych miejscach (kolorowe jajka). Często modyfikujemy plansze, aby mieć jeszcze więcej zabawy.

Gracze będą musieli tak przemieszczać diplodoki, aby mogły zbierać żeberka trawy. Nie będzie to łatwe, bo na planszy mogą pojawić się T-rexy, które są głodne i tylko czekają, żeby was zjeść.

Gracz, który kontroluje niebieskiego diplodoka, rozpoczyna grę. Może wykonać tylko jedną akcję, ale w kolejnych rundach będzie mógł wykonać dwie akcje na turę. Ale jakie to są akcje?

Gracz może poruszać swoim diplodokiem prosto, ale zatrzymuje się on na końcu planszy przed innym dinozaurem, albo na trawie, którą z lubością potrząsają.

Po zjedzeniu trawy należy ją odwrócić. Teraz zastanów się nad efektem. Yummy - smaczne to jedyny żeton, który nie ma efektu. Żetony mogą być również użyte do przesunięcia diplodoka lub umieszczenia nowego dinozaura na planszy. Można ich także użyć do zwiadu, najazdu, a nawet spowodować pojawienie się na planszy głodnych T-rexów!

Od momentu pojawienia się czerwonego drapieżnika mamy dostępną kolejną akcję - ruch T-rexa. Porusza się on w sposób podobny do roślinożernych dinozaurów. Teraz zamiast trawy będzie jadł diplodoka! Bądźcie uważni na drapieżniki!

Gra kończy się w jednym z poniższych:

  • Jeśli na planszy jednego z naszych graczy nie ma żadnych diplodoków.
  • W ciągu dwóch tur nikt nie zjadł trawy
  • Na planszy nie ma już żadnych żetonów trawy.

Jeśli na koniec na planszy znajdują się diplodoki w co najmniej dwóch kolorach, podlicz punkty uzyskane z żetonów trawy. Te małe listki to ???? Wygrywa gracz, który zje ich najwięcej.

Recenzja gry "Jurajska przekąska

Wydawnictwo Funvierse bardzo szybko podbija nie tylko polski rynek, ale i moje serce <3 . Jest to kolejna gra tego wydawnictwa, której wykonanie mogę ocenić na 6 z plusem. Wygląda ona naprawdę niesamowicie. Genialnie wykonane figurki diplodoka i T-rexa skradły w naszym domu nie jedno, nie dwa, ale co najmniej trzy serca. Nie dość, że ładnie się prezentują, to jeszcze zostały bardzo solidnie wykonane. Bardzo trudno będzie je uszkodzić, nawet gdybyśmy szczególnie się starali. O trwałość gry nie ma się co martwić.

Cała kolorystyka ma głęboki wpływ na oczy dziecka. Nie może ono przejść obok gry obojętnie. Dzieci i dorośli bez problemu rozpoznają symbole i grafiki na żetonach.

Rozgrywka w Jurassic Snack jest prosta. Można jedynie poruszać dinozaurami po okolicy. Nie jest to nudne ani zbyt skomplikowane. Gra jest pełna losowości, co może być denerwujące, dopóki nie pojawi się pierwszy T-rex. Wtedy po prostu jemy trawę i mamy nadzieję na najlepsze. Cała zabawa zaczyna się dopiero po pojawieniu się drapieżników.

Będziesz musiał odpowiednio manewrować i chować się za pomocą diplodoków. Ale, trzeba też tak ustawić T-rexa, aby przeszkadzał wrogom. Pomóc w tym mogą niektóre żetony.

Gra staje się bardziej szachowa, gdy zabraknie żetonów. Trzeba dokładniej przemyśleć swoje ruchy, aby nie stracić żadnej z naszych figur.

Jurassic Snack to gra, która od początku przemówiła do mojego serca. Nie tylko ze względu na jej bezbłędne wykonanie, ale także na mechanikę, czas rozgrywki i proste zasady. W niecałe 20 minut możemy wspólnie zagrać w grę i otrzymać wyjaśnienie zasad.

Nie jest za to bardzo regrywalna. Próbowaliśmy różnych ustawień planszy, aby móc zobaczyć ją "inaczej" ?

Gra spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Jest to gra planszowa przeznaczona do rozgrywki z dziećmi. Dorośli grając ze sobą prawdopodobnie szybko się znudzą. Jest to świetny tytuł do grania z dzieckiem i rodzicem. Gra jest krótka, piękna i wciągająca, więc dziecko nie będzie się nudzić.