Podczas pierwszego Games Labu Rebelatorium w 2016 roku powstała gra Flowers. Legenda głosi, że Hydra była pierwotną nazwą projektu i dotyczyła ścięcia tego mitycznego stworzenia. Tło fabularne projektu zostało zmienione drugiego dnia i wtedy powstała. Kwiatki! Wyróżnienie otrzymali autorzy za umiejętność dopasowania mechaniki tematu i elegancję zasad. Kwiatami mogą cieszyć się pary. Uczestnicy spróbują stworzyć najpiękniejszy bukiet z kwiatów. Wykorzystają dostępne akcje, aby zasadzić i pielęgnować kwiaty w doniczkach. Następnie będą je przycinać i dodawać do swoich zbiorów, zdobywając punkty i torując sobie drogę do zwycięstwa.

Kwiaty

Czas gry 20 minut
Wydawca: Rebel
Wiek 8+.
Liczba graczy: 2
Mechanika Naciśnij swoje szczęście
Temat - Kwiaty

Zawartość pudełka

 • Instrukcja
 • 54 karty z kwiatami
 • Karta z wynikami
 • 4 płytki z doniczkami
 • 6 znaczników akcji specjalnych

Realizacja

Na pudełku znajdziemy piękną kobietę trzymającą doniczkę z kwiatami, a w tle zobaczymy kolorowe liście, słońce i wiosenne kolory. Kwiaty, które będziemy sadzić i ścinać są równie piękne jak ilustracje na pudełku. Grafika to największy atut i plus tej pozycji. Gra przyciąga gracza przede wszystkim jakością i sposobem wydania. Wszystko jest dość realistyczne, co jeszcze bardziej przyciąga podczas gry. Na niektórych kartach znajdziemy nawet motyle, koniki polne czy inne stworzenia. Wszystkie karty jakościowo również stają na wysokości zadania.

Nie są one jedyną zawartością pudełka. W zestawie jest jeszcze instrukcja, kolorowe żetony akcji i doniczki do sadzenia kwiatów. W pudełku można znaleźć także więcej doniczek lub żetonów. Jest to błąd w pierwszej edycji. Wszystko jest na plus, ładne, solidne i małe.

Zasady

Gracze będą starali się stworzyć jak najlepsze bukiety. Liczy się ilość i jakość. Im więcej kwiatów będziemy mieli w bukietach tym więcej punktów otrzymamy, a im więcej różnych kwiatów tym lepiej. Aby rozpocząć grę musimy przygotować cztery doniczki, w których na starcie rosną już cztery różne rodzaje kwiatów. Każdy dostaje dwie karty, trzy żetony, a jedną kartę usuwamy na stałe z gry. Możemy rozpocząć grę!

Każdy gracz rozpoczyna swoją turę od akcji Proliferacja. Jest to akcja obowiązkowa. Wyciąga kartę ze swojej talii i sprawdza, czy kwiat może urosnąć. Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca w doniczkach i nie ma odpowiedniego kwiatka, tracimy turę. Jeśli mamy zdolność dodajemy kwiatek, przechodzimy do kolejnej fazy. Z tego miejsca możemy wykonać nasz ostatni ruch. Można skorzystać z którejś z tych specjalnych zdolności, albo spróbować szczęścia z akcją wzrostu. Dodać kartę do ręki, dociąć bukiet lub spasować. Jeśli nie będziemy mieli szczęścia podczas akcji wzrostu, tura się kończy. Akcje specjalne mogą znacząco zmienić grę, ponieważ możemy namieszać w grze przeciwnika lub pomóc sobie. Możemy też zostawić żeton na pojemniku, aby przeciwnik nie mógł ściąć kwiatów z doniczki aż do następnej tury. Stos kart zostaje wyczerpany i gra się kończy. Następnie podliczane są punkty i wygrywa ten, kto zdobył ich więcej.

Zbieranie kwiatów

Gra wykorzystuje dość ciekawą mechanikę, ale bardzo losową... Możemy przygotować ładny bukiet, który chcemy ściąć, ale mamy pecha. Tak się składa, że kilka tur z rzędu my mamy pecha i tracimy turę, a przeciwnik nie. Większość akcji w grze dzieje się bardzo losowo. Samo zbieranie kwiatów jest fajne i przemawia do mnie. Możemy ścinać kwiatki i zabierać kolejkę, albo wykorzystać szansę na zdobycie kolejnych punktów. Ciekawe jest też blokowanie bukietów, w taki sposób, aby na następną turę uniemożliwić przeciwnikowi ich ścięcie, ale co z tego, skoro mamy pecha. Tutaj znów mamy do czynienia z ogromną ilością losowości.

Należy pamiętać, że ładowanie kart do puli pomaga przeciwnikowi. Pechowi gracze będą podawać punkty przeciwnikowi na tacy. ....od może być również pechowy. Można to zmienić za pomocą specjalnych zdolności, ale czasem to nie działa.

Recenzja gry "Kwiaty

Gra urzekła mnie przede wszystkim swoim wyglądem i wykonaniem. Wszystko jest bardzo żywe i kolorowe, a tematyka dość ciekawa. Jeśli chodzi o grafikę, to niczego mi tutaj nie brakuje. Pod względem wizualnym gra stoi u mnie na bardzo wysokim poziomie. Niestety nie mogę tego samego powiedzieć o mechanice w grze. Na początku grało mi się bardzo przyje,ja, ale z czasem gra stawała się coraz bardziej nużąca i irytująca. Gra wykorzystuje mechanikę push your luck, za którą średnio przepadam. Momentami nie mamy w ogóle wpływu na rozwój gry, bo karty nam nie pasują. Nie jest to zła gra, jednak jest tu zbyt wiele elementów wpływających na losowość. Warto jednak wspomnieć, że ta gra jest idealna dla osób, które dopiero poznają gry. Gra jest naprawdę prosta, szybka i pięknie wygląda. Jest to świetny próg wejścia.

Pros

 • Pięknie wykonana
 • Fajny motyw
 • Możliwość rejestracji
 • Działania specjalne

Minusy

 • Zbyt duża losowość
 • Jesteś zmuszony do dobierania kart
Sprawdź również

Link do strony wydawcy

Tu najtaniej!!!

Rebel Cortex

Dziękujemy Wydawnictwu Rebel za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego!

To świetny pomysł! Podziel się:

 • Share on Twitter (Otwiera nowe okno)
 • Udostępnij na Facebooku (Otwiera nowe okno)
 • Udostępnij na Reddit (Otwiera nowe okno)
 • Udostępnij na Pinterest (Otwiera nowe okno)