Potwory atakują! Królestwo jest w niebezpieczeństwie. Te stworzenia można pokonać, jeśli zbierzesz odpowiednie siły. Musisz działać szybko i skutecznie. Ważna jest zarówno szybkość, jak i inteligencja! Pogromcy potworów - Jest to gra na spostrzegawczość, w której będziesz walczył z potworami.

Pogromcy potworów

Czas gry 20 minutWydawca
: FoxGamesAge

:
6+Liczba

gracze: 2-8Mechanicy
: zakrywanie kartTemat
:
potwory.

Zawartość gry:

 • 36 kart potworów
 • 108 kart z zaklęciami i bronią
 • Instrukcja obsługi

Projekt

Pudełko od gry Monster Slayers nie jest duże. Pod względem wielkości jest identyczne jak Diamenty czy Wysokie Napięcie w wersji karcianej. Na pudełku znajduje się uroczy stwór, który wygląda na przytulnego i przyjaznego. Świeci oczami, aby gracze mogli wyciągnąć pudełko i zagrać. Sprawdza się to zwłaszcza w przypadku młodszych dzieci - uwierzcie, przetestowałam! ????

Karty są głównym elementem gry. Można je znaleźć wewnątrz pudełka. Można je podzielić na dwa rodzaje: czary i broń oraz potwory. Obie różnią się od siebie stylem. Potwory są narysowane w sposób przyjazny dla dzieci. Nie przekonują mnie, ale gra jest przeznaczona dla młodszych graczy i powinna im się spodobać. Drugi rodzaj kart jest rysowany w stylu kreskówkowym. Grafiki te są podobne do tych, które można znaleźć w komiksach lub grach wideo dla dzieci.

Ich trwałość jest bardzo spójna. Nie są ani zbyt grube, ani zbyt cienkie. Są również łatwo czytelne, co ułatwia rozgrywkę. Spostrzegawczość jest w tej grze niezwykle ważna.

Gra jest dobrze wykonana, ale nie robi na mnie wrażenia.

Młodsze dziecko (lat 9) uważa, że wygląd gry jest bardzo przyjazny dla dzieci. Najbardziej podobają mu się rysunki na karcie z potworami.

Rozgrywka

Rozgrywka w Monster Slayer jest banalnie prosta. Myślę, że można ją wytłumaczyć nawet w dwie minuty, pięć to za dużo! ???? Na środku stołu znajdą się trzy różne, silniejsze lub słabsze potwory, które trzeba będzie pokonać odpowiednim rodzajem broni. Gracze będą na przemian wykładać karty w taki sposób, aby były one widoczne dla wszystkich uczestników. Jest to wspólna pula kart; gracze nie zbierają kart tylko dla siebie.

Potwór musi zostać schwytany jak najszybciej, jeśli na stole znajdują się wszystkie zaklęcia lub broń potrzebne do jego pokonania. Gracz, który schwyta potwora, zdobywa punkty. Im szybciej uda się to zrobić, tym lepiej. Gra polega głównie na spostrzegawczości, oraz na refleksie. Czasami karty nie są skuteczne, więc trzeba być czujnym, aby nie popełnić błędu.

Zdarzą się sytuacje, w których źle ułożysz potwora. Każdy błąd będzie skutkował ujemnymi punktami na koniec.

Wiesz już jak grać w Monster Slayers.

Recenzja gry Monster Slayers

Pogromcy potworów to gra skierowana głównie do młodszych graczy którzy lubią szybkie i dynamiczne rozgrywki. Wykonanie jest przygotowane głównie z myślą o dzieciach. Grafika jest dla nich fajna, jednak dla mnie nie jest wystarczająco atrakcyjna. Młody ocenił, że najlepszą rzeczą w Monster Slayer są grafiki. Bardzo podobają mu się potwory i jak przyszła gra to nie mógł się napatrzeć na ????. To właśnie wygląd głównie przyciąga go do zagrania w kolejną grę.

Ze względu na wspólne karty puli i ciągłą zmianę potworów, rozgrywka jest dynamiczna i szybka. Nie ma tu żadnych zasad, gdyż każdy stwór wymaga innych kart, aby go pokonać. Rozgrywkę można powtarzać wielokrotnie, ponieważ karty zmieniają się szybko, a kart potworów jest mnóstwo.

Skalowanie jest świetne, nawet dla dwóch osób. Im więcej osób na planszy, tym większy chaos. Zaleca się zachowanie koncentracji w tego typu grze, ponieważ więcej osób walczy o te same potwory.

Monster Slayers to fajna gra, która mi się podobała, bo uwielbiam gry na spostrzegawczość. Dzieci uwielbiają grać. Odkryłem, że Monster Slayers to świetny tryb turniejowy.

Polecam grę starszym graczom. Monster Slayers to świetny wybór, jeśli szukasz czegoś do grania z dziećmi, lub do szkolnej świetlicy, lub innych dziecięcych wydarzeń. Monster Slayers nie jest polecany dla starszych lub poważniejszych graczy.

Plusy:

 • Solidnie wykonany
 • Proste zasady
 • Dobry wygląd
 • Dynamiczne i szybkie tempo

Minusy:

 • Dorośli mogą nie uznać go za atrakcyjny
Przydatne linki

Grę można kupić tutaj w bardzo niskiej cenie!

Link do strony wydawcy

Recenzja gry Manhattan

Dziękujemy wydawnictwu FoxGames za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego!

To świetny pomysł! Podziel się:

 • Share on Twitter (Otwiera nowe okno)
 • Udostępnij na Facebooku (Otwiera nowe okno)
 • Udostępnij na Reddit (Otwiera nowe okno)
 • Udostępnij na Pinterest (Otwiera nowe okno)