Pędzące Żółwie gra planszowa, która jest świetna dla małych i dużych dzieci. Jest to świetna gra na wejście w świat gier planszowych. Jest szybka, łatwa, a co najważniejsze - w przystępnej cenie.

Pędzące Żółwie

Zawartość pudełka

  • Instrukcja obsługi
  • 5 drewnianych pionków żółwi
  • Tablica
  • 52 karty
  • 5 kart do wyboru koloru żółwia

Wydajność

Gra Speeding Turtles charakteryzuje się wysoką jakością wykonania. Niewielkie pudełko zawiera wiele elementów, które są łatwe do odczytania i zrozumienia. Nie ma niebezpieczeństwa, że żółwie będą zbyt duże, więc łatwo się jednym z nich zadławić. Karty są zrozumiałe i czytelne nawet dla najmłodszych, w dodatku z kolorowymi żółwiami.

Przygotowanie do gry

Każdy gracz losuje kafelek i sprawdza kolor swojego żółwia.

Gracze nie mogą widzieć kolorów żółwi na kaflach przeciwników. Każdy z graczy otrzyma również 5 kart. Karty te zostaną wykorzystane w ostatniej fazie gry. Będzie również dobierał nowe karty.

Cel gry

Grę wygrywa osoba, której żółw pierwszy dotrze do sałaty, ale nie będzie to łatwe, bo inni gracze będą nam przeszkadzać. Każda osoba ma swoje karty, dzięki którym może przesunąć swojego, ostatniego lub wskazanego przez kartę żółwia o odpowiednią liczbę pól. Żółwie czasem się męczą, więc wskakują na grzbiety innych i podróżują razem z nimi.

Recenzja gry "Pędzące żółwie

Speeding Turtles to bardzo ciekawe rozwiązanie skierowane bardziej do młodszych odbiorców, ale i starsi nie będą się nudzić. Choć u wytrawnych graczy Żółwie mogą nie wywołać wielkich emocji, to młodsi zapaleńcy będą się świetnie bawić. Aby wygrać najważniejszy jest spryt i blef, ale odrobina szczęścia przy dobieraniu kart również się przyda. Należy również wspomnieć, że gra została bardzo dobrze wykonana. Gra polecana jest dla rodzin z młodszymi graczami.

Jest to świetna pozycja dla każdego, kto dopiero zaczyna przygodę z grami. Choć stylistyka i klimat gry nie są może zbyt porywające, to Rushing Turtles daje dużo frajdy.