Kocia łajba, czyli kolejna gra o kotach, to coś, co ostatnio recenzowałem. Tym razem jest to gra dla młodszych graczy. Będą oni tworzyć ścieżki do swoich kotów. Czy to nie jest zabawa? Gdyby została wydana w taki sam sposób jak Nasza Księgarnia!

Kocie łobuziaki

Zawartość pudełka

  • Tablice
  • Struny
  • płytki meblowe

Rozgrywka

Kitten rascals to średniej długości gra logiczna, podczas której gracze będą układać ścieżki dla swoich kotów. Na początku każdy bierze swoją planszę, a także wybiera kolor, którym będzie grał - bierze odpowiedni kolor sznurka.

Gracze będą teraz losować kafelki, które przedstawiają meble, z których koty muszą korzystać. Tych żetonów losujemy dużo, ponieważ musimy zaplanować trasę kota. Każda zabawka, po której biegnie kot, przyniesie nam punkty w grze. Trzeba będzie dokładnie zaplanować, ponieważ są one rozrzucone po całym pomieszczeniu.

Nie można wytyczyć trasy do mebla znajdującego się po tej samej stronie pokoju. Trasa musi być tak przygotowana, aby żetony były prawidłowo ułożone. To już wszystko!!! Wiesz już, jak grać w Kocie łobuziaki.

Recenzja gry Kocie łobuziaki

Kocia łobuzeria to bardzo prosta, a zarazem przyjemna gra dla dzieci i ich rodziców. Wykonanie gry oceniam na bardzo dobre ze względu na jakość elementów, kolorystykę oraz fajny pomysł tworzenia ścieżki ze sznurka. Spodobało mi się również rozwiązanie na planszy gry - wcięcia po bokach przy meblach, do których prowadzimy sznurek i zawijamy, dzięki czemu nasza ścieżka nie ulega uszkodzeniu i nie zmienia położenia. Zastosowany tu styl liniowy grafiki jest prosty i przyjazny dla dzieci.

Jak już wspomniałem, tytuł ten skierowany jest przede wszystkim do dzieci. Wynika to z jego wykonania, jak również z przyjaznej dla dzieci rozgrywki. Jest ona prosta, ale i rozwijająca. Kociaki to tytuł, który może bawić i uczyć. Aby stworzyć kociaka, gracze muszą zaplanować trasę. Choć nie jest to wyjątkowo skomplikowana optymalizacja, to poziom został ustawiony tak, by dzieci miały wiele możliwości tworzenia.

Nie ma limitu czasowego, więc dzieci mogą na swój sposób ćwiczyć wizualizację przestrzenną i kreatywność.

Jak ma się do tego grywalność? Czy dzieci będą się nudzić? To wszystko zależy od dziecka. Jedno dziecko będzie się lepiej bawić po 100 grach, a inne od razu się znudzi. Maluchy z każdą grą będą grały lepiej. Po kilku grach ćwiczeniowych mogą zmierzyć się z rodzicami.

Kitten Rascals to intrygujący tytuł, który jest kreatywny i oryginalny. To mnóstwo zabawy i świetnie spędzony czas z dziećmi. Gra planszowa ma charakter zarówno edukacyjny, jak i rozrywkowy, dzięki czemu jest świetną propozycją dla dzieci. Dziecko nauczy się myślenia przestrzennego, optymalizacji i kreatywności.