Kolejny wpis z serii "...gry" poświęcony jest Kingdomino, grze autorstwa Games Factory. Celem graczy jest zbieranie płytek w taki sposób, aby uzyskać jak najwięcej punktów. Kingdomino to znana nam gra, którą mamy już od jakiegoś czasu, a młodszy gracz, który wciąż z nami w nią gra, nie przestał się nią zachwycać. On i reszta jego rodziny świetnie się bawią za każdym razem, gdy siadamy do stołu. To świetny sposób na świetną zabawę z dzieckiem.

Kingdomino

Czas gry: około 15 minutWydawca.
:
Games FactoryWiek

:
8+Liczba
gracze: 2-4Mechanika:
zbieranie płytekTemat
:
Budowanie królestwa

tutaj!

Zawartość pudełka

  • 4 płytki startowe
  • 8 królewskich markerów w czterech kolorach
  • 48 płytek domina
  • 4 zamki 3-D

Rozgrywka

Zadaniem graczy Kingdomino będzie naprzemienne zbieranie kafelków i dokładanie ich do swojego królestwa. Gracze wybierają po jednym kafelku (chyba, że grają dwie osoby to wtedy dwa), a następnie umieszczają je obok swojego zamku. Istnieją jednak specjalne zasady układania tych obszarów. Jak już pewnie niektórzy zauważyli, w tytule gry mamy "...domino". Kafelki układa się jak w grze w domino, czyli tak, aby tereny (łąka, lasy itp.) były ze sobą połączone tworząc królestwo. Każdy z graczy ma za zadanie ułożyć je w taki sposób, aby uzyskać największą liczbę punktów.

Niektóre kafle są bardziej żyzne niż inne. Im więcej terenów wybierzemy, tym później przyjdzie nasza kolej w kolejnej rundzie. Nasze pionki (królowie) będą oznaczać naszą kolej. Każdy kafelek ma swój numer. Im wyższy numer, tym bardziej wartościowy kafelek. Uczy nas to planowania i wybierania najlepszych terenów dla naszych celów i możliwości. Kluczem do sukcesu jest dobre zarządzanie turą.

Każdy teren połączony z innym otrzymuje 0 punktów. Jeśli jednak dany teren posiada kafle z koronami (np. chata rybaka na wodzie), mnożymy ich liczbę i mnożymy przez liczbę kafli terenu, na których się znajdują. Jeśli mamy 7 łąk z 3 koronami, to otrzymujemy 21 punktów. Bonusy przysługują również za umieszczenie wszystkich kafli w kwadracie lub zamku w centrum królestwa.

To wszystko!!! Tak ???? Jeśli dziecko zna zasady układania domina, może je ogarnąć w 5-10 minut. Zasady układania domina są bardzo proste i intuicyjne.
Gra trwa około 15 minut i nie jest trudna do opanowania. Czasami dzieci nudzą się grając w dłuższe gry . Jednak gra Kingdomino jest tak krótka, że dziecko nie będzie się nudzić przy tak dynamicznej i szybkiej grze. ???? Gra kończy się, gdy wszystkie płytki zostaną zużyte. Podliczamy wtedy punkty, aby ustalić kto wygrał.

Podsumowanie i ocena młodych

Kingdomino to kolorowa, dobrze wydana gra , której wszystkie elementy zostały wspaniale przygotowane. Kolory są bardzo żywe, a rysunki pięknie narysowane. Cała zawartość gry wręcz zadziwia swoją prostotą i jakością wykonania. Foremka, w której trzymamy elementy jest bardzo praktyczna, elementy nie latają, może jest ciut za duża. Płytki, którymi będziemy układać nasze królestwo są bardzo grube i solidne. Jeśli dziecku spadną na podłogę, ktoś na nich usiądzie lub je rozsypie, nic im się nie stanie. Gra zbiera bardzo wysokie noty pod każdym względem. Dzieci bardzo często wybierają gry zwracając uwagę głównie na ich wygląd. Sama grafika już przyciąga dziecko do zabawy, a kolory wywołują uśmiech na ich twarzach.

Kingdomino to świetna pozycja do zabawy z dziećmi . Jest to nie tylko pozycja dla dzieci, ale również dla rodziców. Kingdomino jest na tyle ładne, proste i ciekawe, że rodzice mogą grać z dziećmi i mieć z tego wiele radości. Nasz młody gracz z domu już po dwóch rozgrywkach wykazał się odwagą. Do dyspozycji jest forum i pomoc. Twoje dziecko szybko pojmie zasady. Ta część obejmuje podstawowe elementy planowania, takie jak wybór płytek (tur), oraz ich rozmieszczenie. Prawidłowe umieszczenie w pobliżu zamku zdobywa punkty i pozwala rywalizować o punkty bonusowe. Trudno tu mówić o replayability czy powtarzalności. Każda gra będzie miała inne kafelki, więc nasze strategie muszą się za każdym razem zmieniać. Jeśli dziecko zna zasady, można zaproponować wersję zaawansowaną dla dwóch graczy. Należy ułożyć królestwo nie w układzie 5x5, ale 7x7. Możemy wtedy więcej planować i układać.

Czego uczy ta gra?

Przede wszystkim gra uczy rywalizacji. W trakcie gry będzie dużo podbierania kafli, można wziąć wymarzony kafel. Można spróbować innej strategii i zagrać ????. Kingdomino to gra, która może spodobać się każdemu, zwłaszcza młodszym graczom. Rodzice nadal mogą cieszyć się grą ze swoimi dziećmi, lub ze znajomymi. Ten tytuł uczy również umiejętności planowania, które można wykorzystać w bardziej wymagających grach. Dorośli nie poczują, że grają w "bezmyślną grę". Szymon, lat dziewięć, wymaga oceny. Dziecko jest najlepszą osobą do oceny gry dla dzieci. ??? ?

Ocena dziecka przez Szymona

Szymonowi podoba się gra, ponieważ jest dobrze wykonana, kafelki mają różne grafiki i całość jest kolorowa. Szymonowi podoba się mechanika domina, oraz dopasowywanie kafelków. Uważa, że zasady są bardzo proste i uważa, że 5-latek mógłby w nią grać przy wsparciu rodziców. Kingdomino to prosta i przyjemna gra, którą poleca swoim rówieśnikom.

Przydatne linki

Tutaj znajdziesz najtańsze ceny!

Link do strony wydawcy

Jeśli jeszcze nie widzieliście poprzedniego postu o grze Totem, koniecznie zajrzyjcie!

Podobał się Wam? Podziel się:

  • Udostępnij na Twitterze (Otwiera nowe okno)
  • Udostępnij na Facebooku (Otwiera nowe okno)
  • Share on Reddit (Otwiera nowe okno)
  • Udostępnij na Pinterest (Otwiera nowe okno)