Ubongo to moja ulubiona gra logiczna w kolekcji. Ubongo 3D znajduje się tuż obok niej. Egmont wydał ostatnio cztery nowe gry w swojej serii "gry dla plecaka". Jedną z nich jest właśnie Ubongo. Nie dość, że jest dostępne w formacie karcianym, to jeszcze w wydaniu karcianym. Czy gra okazała się tak dobra, jak się spodziewałem i czy rozwiązywanie zagadek sprawiło mi przyjemność? W dzisiejszym tekście poznamy odpowiedź. Gry karciane Ubongo są na wyciągnięcie ręki!

Gra karciana "Ubongo

Czas gry 10 minWydawca
: EgmontAge

:
8+Numer
gracze: 2-4Mechanika
- układanie kartTemat
:
Puzzle
Najtańszy sposób na zakup gry

tutaj!

Zawartość w pudełku:

  • Instrukcja
  • Karty

Egzekucja

Wykonanie stoi na dość standardowym poziomie, nic tutaj szczególnie się nie wyróżnia. Pudełko utrzymane jest w klimacie klasycznego Ubongo, jaskrawo pomarańczowe z kolorowymi wzorami na brzegach. Pudełko jest kompaktowe i rzeczywiście jest to gra "plecakowa" jak głosi nazwa serii.

W pudełku nie ma żadnych wyprasek, nie jest to konieczne. Zamiast tego mamy jedną przegródkę na karty, dzięki czemu nie latają one aż tak bardzo. Karty są standardowego rozmiaru i bardzo miękkie. Łatwo się wyginają. Po pierwszej partii zaczęły wyglądać dużo gorzej. Są jasne, wyraźne i kolorowe. Fajnie, że oprócz kolorów są też inne kształty, dzięki czemu osoby mające problem z dyskryminacją kolorów mogą się z nami bawić.

Gameplay

Rozgrywka w Ubongo Card Game jest jednym z tych prostych, nawet bardzo prostych. Rozgrywka składać się będzie z 6 rund, a podczas nich gracze będą starali się jak najszybciej rozwiązać karcianą zagadkę. W każdej rundzie gracze dostają po 9 kart i z siedmiu z nich muszą ułożyć połączenia. Jak jednak wygląda ta zagadka? Już wyjaśniam. Trzeba tak połączyć karty ze sobą, aby równo dwa symbole się dotykały. Tak właśnie musimy ułożyć karty, aby karty fajnie się ze sobą łączyły. Najlepiej obrazuje to zdjęcie:

Każdy gracz, który połączy ze sobą 7 kart rozwiązuje zagadkę. Punkty są podliczane, a gracze kończą układanie kart. Ważne jest, aby sprawdzić, czy nikt nie popełnił błędu. Gracze otrzymują 10 punktów za każdą poprawnie ułożoną kartę. Każdy gracz, który w dowolnym miejscu rundy popełni błąd lub będzie miał niewłaściwą kombinację kart, nie otrzymuje punktów.

Po sześciu rundach gra się kończy. Osoba z największą ilością punktów wygrywa.

Recenzja gry Ubongo: Gra karciana

Ubongo gra karciana to mała, kompaktowa pozycja, którą można śmiało "wrzucić do plecaka". Nie chodzi mi teraz o to, że gra jest mała, ale o to, że jest naprawdę fajna i warto ją zabrać ze sobą. Ta wersja znacząco różni się od podstawowej wersji gry, ale nadal są to ciekawe i wciągające zagadki z "klockami".

Gra ma bardzo dużo kart, co sprawia, że jest bardzo regrywalna. Kart jest dużo i różnią się one położeniem wzorów. Możliwe jest zapamiętanie zagadek i znalezienie szybkich rozwiązań.

Mimo, że gra wydaje się prosta, to naprawdę potrafi wyczerpywać energię. Czasami miałam problem z rozwiązaniem zagadki, bo nie było połączenia - albo nie widziałam jej ????. Fajne jest to, że nie musisz być sfrustrowany, jeśli rzeczy nie idą po twojej myśli, gdy układasz te karty. Jest to bardziej zabawne niż denerwujące.

Podsumowanie gry karcianej "Ubongo

Gra karciana Ubongo może być przydatną pozycją, którą polecam każdemu, kto często podróżuje i chce zabrać ze sobą grę. Ta gra jest świetna zarówno dla całej rodziny, jak i dla przyjaciół i znajomych. Jest to świetna gra dla miłośników łamigłówek, a fanom Ubongo gorąco ją polecam.

Pros

  • Mała
  • Kompaktowe pudełko
  • Regrivity

Minusy

  • Karty są wysokiej jakości
Przydatne linki

Jest to najtańszy sposób na zakup gry!

Link do strony wydawcy

Recenzja "Ubongo

Dziękujemy wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego!

To świetny pomysł! Podziel się:

  • Share on Twitter (Otwiera nowe okno)
  • Udostępnij na Facebooku (Otwiera nowe okno)
  • Udostępnij na Reddit (Otwiera nowe okno)
  • Udostępnij na Pinterest (Otwiera nowe okno)